Melee

Melee cover image
5.00 / 5
Głosów:1
StrzelankiZręcznościoweSci-fi3dBattle royale
Oficjalna Strona

Melee to futurystyczna gra akcji, strzelanka na zasadach battle royale, która zabiera graczy do niepokojącej rzeczywistości. W tym świecie nauka pozwoliła na coś, co można nazwać oddzieleniem duszy od ciała.


Warstwa Fabularna

Rozwój sztucznej inteligencji umożliwił opracowanie skomplikowanych urządzeń oraz procesów. W efekcie ciągłego dążenia ludzkości do nieśmiertelności powstała technologia umozliwiająca oddzielenie duszy od ciała. Tak przynajmniej nazywają to naukowcy. W rzeczywistości odtworzona cyfrowo ludzka świadomość zostaje umieszczona na twardych dyskach i przyłączona do specjalnej sieci zwanej Horizon. Ta sieć to swego rodzaju wirtualna rzeczywistość, zapewniająca swoim użytkownikom totalną swobodę, nieśmiertelność i niemal boską moc.

Na przeniesienie świadomości do sieci zdecydowało się już ponad 70% populacji Ziemii. Ludzie biorący udział w programie uważają się za wybrańców, którym udało się osiągnąć wyższy poziom ewolucji.

Rozgrywka

Zabawa w Melee przypomina klasyczne battle royale. Przebywamy na samotnej wyspie pośród dziesiątek innych graczy, nie ufamy nikomu, walczymy na śmierć i życie. Tradycyjnie akcja toczy się w trybie każdy na każdego, zmuszając graczy do konfrontacji, poprzez systematyczne kurczenie się pola bitwy. W grze nie ma systemu fortyfikacji, ale za to jest możliwość swobodnego latania, pływania oraz używania i wzmacniania dzeisiątek futurystycznych rodzajów uzbrojenia.

Technikalia

W rozgrywce uwzględniono dużą swobodę. Świat można oglądać z każdej perspektywy, co wymusiło na twórcach szczegółowe dopracowanie tekstur. Gracze mogą liczyć na wysoką jakość oprawy graficznej.

W Melee pojawia się też edytor umożliwiający personalizację praktycznie każdego elementu ekwipunku.


Dodany przez Duch ponad 5 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube