Metal Slug Attack

Metal Slug Attack cover image
5.00 / 5
Głosów:1
RPGKarciankiStrategiczneTaktyczneSci-fi2d
Oficjalna Strona

Metal Slug Attack to współczesna konwersja kultowej serii klasycznych platformówek Metal Slug, tym razem w wersji strategicznej.


Warstwa Fabularna

W Metal Slug Attack występują postacie dobrze znane z różnych części legendarnej serii. Gracze mogą wykorzystywać w walce także te jednostki, które uprzednio były zarezerwowane wyłącznie dla tych złych, którymi sterował komputer. Podczas rozgrywki uczestnicy zabawy wykonują misje na przestrzeni całego globu i nie tylko. Dostępne są także specjalne kampanie dla każdej z frakcji, które pozwalają na lepsze zapoznanie się z fabułą.

Rozgrywka

Pomimo tego, że zabawa toczy się w charakterystycznym dla cyklu widoku side-scrollowym, to zasady rozgrywki są zupełnie inne od oryginalnych. Metal Slug Attack to strategia w stylu tower defense. Sercem gry jest kolekcjonowanie i ulepszanie kart jednostek, które można wykorzystywać w walce. Gracze budują swoje własne decki, które reprezentują dostępne w trakcie bitwy oddziały. Jednostki sa przeróżne i jest ich cała masa. Oprócz tych znanych z klasycznych dosłon Metal Slug, pojawili się też zupełnie nowi bohaterowie. Każdy z nich dysponuje własnymi statystykami oraz umiejętnościami specjalnymi, które można aktywować w czasie bitew.

Same potyczki toczą się w czasie rzeczywistym na dwuwymiarowych arenach. Jeden z graczy dysponuje bazą z jednej strony ekranu, a drugi z przeciwległej. Aby wygrać, należy rozwalić bazę przeciwnika. Wraz z upywem czasu kumulowane są kolejne punkty akcji, dzięki którym gracze mogą wysyłać konkretne jednostki do walki. Użyte karty posiadają własny cooldown, który zmusza do używania różnych postaci i opracowywania taktyk. Wysłane w bój jednostki idą przed siebie, prując do wszystkiego co się rusza. W wybranym momencie można aktywować specjalny atak danego bohatera.

W grze pojawiło się mnóstwo trybów, w tym kilka odmian PvP, a także użyteczne systemy, np. gildie, ekwipunek, opcje personalizacji itp.

Technikalia

Metal Slug Atack może się pochwalić idealnie odtworzoną, klimatyczną oprawą audiowizualną oraz dynamiczną mechaniką rozgrywki. W jednej potyczce aktywnie może brać udział maksymalnie sześciu graczy.

Za produkcję odpowiada SNK Corporation.


Dodany przez Duch około 5 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube