MirkoUniverse

MirkoUniverse cover image
5.00 / 5
Głosów:1
StrategiczneEkonomiczneSymulatorySci-fi
Oficjalna Strona

MirkoUniverse to unikatowy polski projekt pozwalający graczom na wcielenie się w członków parlamentu stawiającego pierwsze kroczki kosmicznego imperium.


Warstwa Fabularna

Rozgrywka toczy się na Ziemi w okolicach roku 2100. Nasz układ słoneczny jest jedynym prawdziwym układem zawartym w grze. Wyjście poza jego granice to podróż po fikcyjnym wszechświecie wygenerowanym na potrzeby MirkoUniverse. Gracze przyjmują role parlamentarzystów, których głosy mają wpływ na losy raczkującego jeszcze kosmicznego imperium - ludzkość stoi na progu wynalezienia napędu warp pozwalającego na błyskawiczną podróż pomiędzy systemami.

To, co aktualnie dzieje się w imperium, jest opisywane w formie newsów, zapewniając graczom stały wgląd w sytuację.

Rozgrywka

Każdy z graczy ma dostęp do panelu gry, w którym znajdują się wszystkie informacje o obecnym statusie galaktycznego imperium. Codziennie publikowane są nowe komunikaty zawierające propozycje ustaw i zarządzeń, które mogą zostać wprowadzone w życie na wirtualnej ziemi. Gracze mogą głosować za pomocą ankiet, a o wejściu w życie danej ustawy decyduje przewaga głosów. Decyzje graczy mają charakter globalny i wpływają bezpośrednio na stan zasobów, szczęście mieszkańców czy potencjał gospodarczy lub technologiczny.

Technikalia

Gra powstała za pomocą narzędzia Distant Worlds, które pozwoliło na wygenerowanie fikcyjnego wszechświata zawierającego ok. 1400 układów gwiezdnych, co daje w przybliżeniu 50 tysięcy ciał niebieskich.

MirkoUniverse to projekt, nad którym czuwają użytkownicy serwisu Wykop - 2phonepiotrus oraz piotr-kazus.


Dodany przez Duch ponad 3 lata temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube