New World

New World cover image
3.78 / 5
Głosów:23
RPGZręcznościoweSurvivalSandboxFantasy3d
Oficjalna Strona

New World to przełomowa gra MMORPG, której sercem jest PvP, sandboksowa swoboda w kształtowaniu otwartego świata gry oraz dojrzały klimat fantasy przedstawiający alternatywną wersję historii wzbogaconą motywami zaczerpniętymi wprost z legend.


Warstwa Fabularna

Fabuła New World faktycznie wprowadza na scenę nowy świat (w zasadzie nowy ląd). Historia opowiedziana w grze to alternatywna historia naszej planety. Akcja toczy się w XVII wieku i koncentruje się na podbojach ówczesnych kolonizatorów, których głównym obiektem westchnień były rozległe tereny obu ameryk. Na potrzeby gry stworzono całkiem nowy, fikcyjny kontynent klimatem przypominający pierwotne tereny ameryki północnej.

Śmiałkowie, którzy zdecydują się na wyprawę do tego nowego świata, będą musieli stanąć oko w oko lub ramię w ramię z innymi kolonizatorami, nie zapominając o tym, że na tej ziemi legendy są rzeczywistością. Na nowym kontynencie budzą się tajemnicze moce, z którymi ludzkość nigdy wcześniej nie miała do czynienia.

Rozgrywka

New World to nie tylko opowieść o nowym świecie, ale także całkiem nowe spojrzenie na gatunek MMORPG. Najciekawsze mechaniki i systemy znane z różnych gier zostały zebrane w tym jednym tytule, który daje graczom całe mnóstwo możliwości.

Trzonem rozgrywki jest przede wszystkim interakcja pomiędzy graczami, którzy mogą ze sobą współpracować lub wręcz przeciwnie. Śmierć postaci oznacza utratę całego dorobku, co wymusza stałą czujność i brak ufności w zasadzie wobec każdego. Sandoboksowa mechanika pozwala na zagospodarowanie dostępnych terytoriów przez graczy, którzy mogą wznosić budowle, uprawiać ziemię, zajmować się rzemiosłem lub polowaniami i pozyskiwaniem surowców. Rozbudowany system PvP umożliwia zajmowanie terenów, w tym całych osad, przez graczy reprezentujących inne ugrupowania. Świat gry został zaprojektowany w ten sposób, by gracze mieli na niego jak największy wpływ, a jednocześnie jest on całkiem samodzielnym ekosystemem, w którym mamy nie tylko cykl dnia i nocy, ale nawet pory roku, które całkiem go przeobrażają.

Gracze polujący na innych graczy nie są bezkarni, dzięki systemowi przestępstw. Ku zachowaniu równowagi umożliwiono uczestnikom zabawy nie tylko możliwość przybrania roli złowieszczych rzezimieszków, ale także bezwzględnych łowców nagród.

Nowy kontynent zamieszkują także rozmaite stwory rodem z legend, baśni i koszmarów. W tym świecie niemal historyczna rzeczywistość miesza się z magią, mistycyzmem i tajemnymi mocami. W starciach gracze mogą korzystać z broni białej, a także z broni palnej. Mechanika walki jest zręcznościowa i opiera się o ataki, uniky, bloki oraz system wytrzymałości postaci.

Technikalia

Za tę przełomową produkcję odpowiada ekipa z Amazon Game Studios. New World jest pierwszym projektem wyjadaczy z branży pod banderą Amazonu. Gra charkteryzuje się dopracowaną, szczegółową i realistyczną grafiką. Autorski silnik pozwolił twórcom gry zadbać nie tylko o dopracowane detale, ale także świetne efekty specjalne i płynne, naturalne animacje postaci.

Gra jest zintegrowana z serwisem Twitch.


Dodany przez Duch ponad 5 lat temu


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube