Omega Vanitas

Omega Vanitas cover image
5.00 / 5
Głosów:1
RPGSurvivalSci-fiPost-apo2d
Oficjalna Strona

Omega Vanitas to oldschoolowa produkcja, której twórcy inspirowali się pierwszymi częściami postapokaliptycznej serii Fallout. Wieloosobowa rozgrywka w MMORPG-owym stylu, otwarty świat oraz pikselowa grafika to znaki rozpoznawcze tego tytułu. Gra narodziła się w polskim DM Games Studio.


Warstwa Fabularna

Inspirację Falloutem widać na każdym kroku. Cała historia opowiedziana w tej grze przedstawia niesympatyczną wizję, w której będąca w rozsypce garstka ludzkości próbuje odbudować cywilizację od zera. Od początku gry mamy jednak pełną swobodę. Możemy po prostu trzymać się ulubionych miejsc, udać się na własną rękę na niebezpieczną wyprawę lub podjąć się zadań fabularnych, które przybliżą nam historię świata gry.

Rozgrywka

Grając w Omega Vanitas, trudno nie zauważyć potężnej inspiracji klasycznymi Falloutami od Black Isle Studios. Po stworzeniu postaci lądujemy na pustkowiu, które reprezentuje pokaźnych rozmiarów otwarta kraina. Gdy zaczynamy się po niej poruszać, od razu zauważymy pierwsze różnice. Pustkowie zostało podzielone na kwadratowe segmenty, a każdy z nich został przedstawiony w grze - przemieszczając się pomiędzy lokacjami nie korzystamy z mapy świata i losowo spotykanych miejsc, dzięki czemu cały świat gry jest bardziej spójny.

Rozgrywka, łącznie z walką, odbywa się w całości w czasie rzeczywistym. Podczas podróży przez wyniszczone tereny napotykamy zmutowanych przedstawicieli fauny, a także ludzi, którzy mogą być mniej lub bardziej przyjaźni. Gracze mogą współpracować, grupować się i zakładać klany, ale także rywalizowac między sobą w starciach PvP.

Wraz z postępami w grze rozwijamy własną postać, która po walkach i udanych misjach otrzymuje konkretny komplet punktów doświadczenia. Postać rozwijamy na podstawie sześciu głównych cech oraz całej gamy dodatkowych umiejętności/perków, dzięki którym możemy stworzyć unikalnego, wyspecjalizowanego osobnika.

Podróże i wyzwania w tym postapokaliptycznym świecie są także szansą do zdobycia solidnego ekwipunku, który wpływa na statystyki naszego bohatera. Sprzęt możemy także kupić od innych graczy za pomocą systemu handlu lub stworzyć dzięki craftingowi. Doskonałym wsparciem są też możliwi do wynajęcia towarzysze lub tresowane zwierzęta.

Gracze mogą dołączać do dominujących na swoim podwórku frakcji. Na potrzeby tej funkcjonalności zaprojektowano mechanikę budowy rozmaitych struktur, które bezpośrednio potęgują siłę wybranego przez nas ugrupowania.

Omega Vanitas to także, a może przede wszystkim, survival. Prowadzony przez gracza bohater przez cały czas musi pilnować poziomów głodu, pragnienia, choroby i promieniowania.

Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym.

Technikalia

Dwuwymiarowa, pikselowa grafika nadaje tej klimatycznej grze dodatkowej otoczki w stylu retro.

Omega Vanitas przez wielu graczy jest nazywana pierwszym prawdziwym Falloutem Online, pomimo tego, że gra powstała z myślą o urzadzeniach mobilnych.


Dodany przez Duch prawie 6 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube