Pox Nora

Pox Nora cover image
3.21 / 5
Głosów:19
RPGKarciankiStrategiczneTaktyczneFantasy2dTurowe
Oficjalna Strona

Dzisiaj chcę wam przedstawić grę Pox Nora. Jest to rozbudowana strategiczna gra, która opiera się o runy, które sa odpowiednikami kart kolekcjonerskich.

Na samym początku gra wydaje się ochydna, bardzo słaba grafika, angielska wersja językowa która jest skomplikowana. Jednak wbrew pozorom posiada bardzo dobrą grywalność, nie nudzi się szybko, dźwięk jest nawet dobry, a postacie na planszy są "uzbrojone" w delikatne animacje. 

W rzeczywistości rozgrywka odbywa się na mniejszych lub większych planszach, na których znajdują się źródła nory - magicznej energii, która jest odpowiednikiem many z innych gier fantasy. Zajmowanie źródeł jest kluczowe dla przebiegu rozgrywki, ponieważ kolejne runy wykładamy na planszę jedynie wtedy, kiedy dysponujemy odpowiednią ilością wspomnianej wcześniej energii. Walka toczy się turowo, a kluczem do zwycięstwa jest zniszczenie avatara wroga, który reprezentuje jego zamek/bohatera.

Dostępnych run są tysiące i co jakiś czas przybywają kolejne, gdyż twórcy tej gry ochoczo i systematycznie produkują kolejne rozszerzenia. Tworząc talię możemy wybrać jedną lub dwie frakcje, które będziemy reprezentować. Runy dopasowujemy więc do frakcji, którą chcemy grać.

Talia składa się z trzydziestu run. Runy może dodatkowo wzmacniać i ulepszać  wraz z postępami w rozgrywce, co sprawia, że na polu bitwy moga się spotkać identyczne jednostki o różnych statystykach.

Oprócz rozgrywek PvP zadbano o rozmaite kampanie i misje fabularne, dzięki którym możemy spokojnie zdobyć nowe runy. 

Tu byłem. Duch.


Dodany przez Pheton około 12 lat temu


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube