Ring of Elysium

Ring of Elysium cover image
5.00 / 5
Głosów:1
StrzelankiZręcznościoweSymulatorySandboxSci-fi3dBattle royale
Oficjalna Strona

Ring of Elysium (znany także pod nazwą Europa) to sieciowa strzelanka stworzona z myślą o graczach, którzy preferują realizm, dopracowaną grafikę i solidne PvP w trybie battle royale. Gra poza tradycyjnymi rozwiązaniami oferuje cały szereg ekstremalnych aktywności, takich jak jazda na snowboardzie, nurkowanie, wspinaczka czy kierowanie off-roadowym pojazdem.


Warstwa Fabularna

Fabuła gry zabiera odbiorców w niedaleką przyszłość, w której prace nad wirtualną rzeczywistością osiągnęły poziom porównywalny z tym, co ukazano przed laty w filmie Matrix. Nie jest to wizja aż tak mroczna, jednak sama możliwość odtworzenia idealnie realistycznego świata w środowisku VR budzi pewne skojarzenia.

Ring of Elysium opowiada o eksperymencie przeprowadzanym na ludziach. Głównym przedmiotem zainteresowania badaczy jest możliwość rozwoju konkretnych cech człowieka poddanego niezwykle realistycznym symulacjom. Uczestnicy projektu o nazwie "Elysium" zostają podłączeni do zaawansowanego systemu wirtualnej rzeczywistości, który jednocześnie jest wyjątkowo niebezpieczny. Eksperyment jest biletem w jedną stronę - wszyscy jego uczestnicy otrzymują nowe wspomnienia, a następnie misję, by zabić wszystkich pozostałych, co ma być jedyną drogą do zdobycia wolności. Każdy człowiek, który jednak zginie w wirtualnym świecie, umiera także i w tym prawdziwym.

Rozgrywka

Ta gra wprowadza sporo nowych rozwiązań do gatunku, a także stara się rozwiązać największe bolączki fanów battle royale. Jedym z takich rozwiązań jest jawne oznaczenie na mapie lokalizacji zrzutów z bronią i niezbędnym sprzętem, a także wprowadzenie specjalnych bezpiecznych stref, zamiast zmniejszającego się pola walki.

Podobnie jak w innych grach tego typu, setka graczy mierzy się na rozległej mapie na śmierć i życie, w  międzyczasie wzbogacając swój arsenał o kolejne rodzaje uzbrojenia. Zawodnicy korzystają z całej gamy rozmaitych rodzajów broni palnej i gadżetów, ale nie tylko. W Ring of Elysium możemy także wykorzystywać elementy otoczenia, przykładowo zrzucać na wrogów ciężkie przedmioty. Oprócz tego w ręce graczy oddano mnóstwo różnych aktywności, takich jak nurkowanie i wspinaczka, które w połączeniu z dostępnymi środkami transportu dają ciekawe możliwości. Gracz może dla przykładu zanurkować, by niepostrzeżenie dostać się na pokład łodzi zajmowanej przez rywala.

Możliwa jest gra solo (każdy na każdego) lub w czteroosobowych zespołach.

Technikalia

Produkcją tej gry zajęło się studio Tencent, które ma już w swoim mobilną odsłonę prekursora gatunku battle royale, czyli PUBG oraz znaną wszystkim fanom MOBA grę League of Legends.

Grafika oraz ścieżka dźwiękowa w grze stoją na wysokim poziomie, animacje są płynne, a fizyka nienaganna za sprawą silnika QuickSilverX. W każdym meczu może brać udział  maksymalnie 100 graczy.


Dodany przez Duch ponad 5 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube