Rose Online

Rose Online cover image
3.33 / 5
Głosów:30
RPGAnimeFantasy3d
Oficjalna Strona

To był zwykły wakacyjny dzień. Najzwyczajniej w świecie zamulałem przed kompem, przeglądając z nudów spis gier na mmorpg.org.pl. Nagle me oczy zwróciła ta gra - Rose Online. Kliknąłem - waga instalki, hmm... 700 mb, nie tak źle. A Wymagania nieprzesadzone...

Okej, ściągam. Jednym słowem - strzał w dziesiątkę!
Zacznijmy od wyglądu. Grafika jest bajkowa i pięknie oprawiona, krajobraz za to niesamowity. Wszędzie jakieś elementy otoczenia, a to krzak lub palma, a to kamień bądź rzeczka (postacie jednak umieją biegać pod wodą). Klimat gry jest niezapomniany.

Kolejna rzecz to muzyka i tu także się nie zawiodłem. Spokojna i rytmiczna, bardzo odpręża. Dodatkowo przy przejściu na inną mapę zmienia się soundtrack, czyli dodatkowy plus!
Co do budowli to świetnie pasują do reszty, nie przesadzono z ich wielkością i starannie wykonano wszelkie szczegóły. Podobnie jest z postaciami, mobami i ekwipunkiem. Wszystkie te szczegóły zapewniają przyjemną rozgrywkę i sprawiają, że aż nie chce się odchodzić od gry.

Przejdźmy do tworzenia postaci. Możemy stworzyć ich maksymalnie 5. Nie ma tu podziału na rasy, są tylko, że tak to ujmę różni ludzie. Do wyboru mamy za to płeć piękną jak i jej przeciwieństwo, czyli mężczyzn, że tak się wyrażę (wyglądają mi bardziej na dzieci;P) Dla większego szpanu możemy jeszcze machnąć inny typ fryzurki, kolor włosów, a także rysy twarzy.
A właśnie nie zapomnijcie wpisać swojego nicku.

Po stworzeniu postaci rozpoczyna się wasza  przygoda z Rose Online. Na 10 lvl należy udać się do pewnego gościa w pewnym mieście (nie będę opisywał, bo popsuje zabawę), gdzie można zmienić visitora na jedną z czterech poniższych klas.:

  • Soldier - jak to żołnierz ma ciężkie życie. Pruje na pierwszą linie ataku. Walczy mieczem, toporem (aksem jak to mówią), dwuręcznym mieczem i włócznią, dodatkowo może używać tarcz. Czyli typowy tank.
  • Muse - ano taki sobie mag. Mało żyć i obrony, za to potężny atak magiczny. Używa różdżek, bądź staffa. Jedna z najważniejszych postaci, ale o tym to zaraz.
  • Hawker - Bawi się w assassina. Biega z łukiem, bądź katarami (pazurami), ewentualnie podwójnymi mieczami. Szybki i zwinny niczym kot. O dziwo szybszy nawet od samochodu
  • Dealer - nie ten, o kim myślicie. Postać ta służy do craftowania przedmiotów, broni, pancerza itp. Jednym słowem najbogatsza postać w grze (ale to dopiero później, nie ma tak dobrze)

W dalszym okresie gry, czyli na lvl 70 można (trzeba!) wykonać questa na 2nd job, czyli:

  • Soldier - knight (obrona i jeszcze raz obrona, ale słabszy atak, taki dosłowny tanker) - champion (tutaj za to atak i na odwrót potężny atak, a słabsza obrona)
  • Muse - magican (niezły atak magiczny i jak to zwykle bywa słaba obrona, posiada za to spelle AoE) - cleric (i jak wspominałem najważniejsza postać w grze, jest to buffer, z którym expienie staje się łatwiejsze)
  • Hawker - scout (łucznik, co więcej tłumaczyć, potrafi przywołać orła czy tam jastrzębia) - raider (biega, bije, trudno go trafić, a co dopiero zabić)
  • Dealer - bourgeois (służy raczej do walki, niż craftowania, do walki używa summony i taką wielką bazukę) -artisan (lepszy z niego crafter, niż wojownik, może strzelać z pistoletów)


Opisałem pewną część RO ale pamiętajcie to tylko mała część. Jeśli chcecie poznać bliżej tą grę to nie zwlekajcie, tylko ściągajcie! 

Ogólnie rzecz biorąc. Gra jest łatwa, przyjemna a system skilli i craftowania prosty. Moim zdaniem naprawdę warto, bo gra strasznie mnie wciągnęła. Mam nadzieję, że wam także przypadnie do gustu.

Dodał: Starfish

Tu byłem. Duch.


Dodany przez admin około 14 lat temu


19 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube