Total War: Arena

Total War: Arena cover image
3.00 / 5
Głosów:2
MOBAStrategiczne3d
Oficjalna Strona

Total War: Arena to pierwsza gra w historii serii, która będzie funkcjonować w darmowym modelu płatności. Również po raz pierwszy rozgrywka nie jest osadzona w konkretnej epoce - jednostki i lokacje pochodzą z różnych przedziałów czasowych i momentów historii.

Ten tytuł to w skrócie ciekawy mix klasycznego RTS-a z grą typu MOBA. Studio Creative Assembly, które pracuje nad serią od 2000 roku tym razem trudzi się nad grą przeznaczoną wyłącznie do potyczek sieciowych w trybie 10vs10.

Każdy z graczy biorących udział w potyczkach ma do swojej dyspozycji trzy wybrane oddziały oraz dowódcę. Wśród dowódców znajdują się znane, historyczne postacie takie jak - dla przykładu - Leonidas, Juliusz Cezar, Germanicus czy Militiades. Każdy z dowódców wyróżnia się unikatowymi zdolnościami, które bezpośrednio wpływają na mozliwości oddziałów pod jego komendą. 

Głównym celem rozgrywki jest zajęcie bazy wroga lub wyeliminowanie wszystkich wrogich jednostek. Po rozpoczęciu bitwy oddziały każdego z graczy są rozstawione w innym miejscu mapy. Początkowa faza potyczki to w zasadzie walka o utrzymanie pozycji i rozproszenie wrogich oddziałów, jednak gdy kurz bitewny podniesie się dosyć wysoko gracze muszą zapomnieć o swoich pozycjach i polegać na ścisłej współpracy. Ważny jest zmysł taktyczny i wyczucie odpowiedniego momentu, w którym powinniśmy wycofać dany oddział lub posłać go jako posiłki dla sojuszników.

System rozwoju przypomina ten znany z World of Tanks - doświadczenie zdobyte podczas bitew wykorzystujemy dopiero po bitwie, aby odblokować nowe typy jednostek lub ulepszyć te już przez nas posiadane. Możemy także ulepszać dowódców i ich umiejętności specjalne.

Gra powstała na udoskonalonym silniku Total War: Rome II, zadbano o odpowiednią optymalizację, tak aby produkt był grywalny również na starszych modelach komputerów. 


Dodany przez Duch prawie 8 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube