Waves of the Atlantide

Waves of the Atlantide cover image
Brak ocen
StrategiczneSandboxFantasy3dBattle royale
Oficjalna Strona

Waves of the Atlantide to nietypowa gra łącząca w sobie zasady Battle Royale oraz strategii 4X w czasie rzeczywistym.


Warstwa Fabularna

Akcja gry toczy się w apokaliptycznych realiach Atlantydy. Gracze wcielają się w politycznych przewodników rywalizujących ludów. Świadomi zagrożenia ze strony pochłaniającego kolejne wyspy oceanu są zmuszeni do podjęcia błyskawicznych działań. Nie będzie lekko, ponieważ wojna już się rozpoczęła, jednak Atlanci nie są do niej przygotowani. Lata pokoju zmiękczyły ich i sprawiły, że wojenne rzemiosło odeszło w zapomnienie.

Przyczyną klęski jest nadmierna eksploatacja naturalnych zasobów planety. Nie obędzie się więc bez całkowitego wyeliminowania rywali, którzy przykładają się do katastrofy, korzystając z ogólnodostępnych surowców.

Rozgrywka

Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym. Zasady strategii 4X zostały spakowane do takiej formy, która pozwala na przeprowadzenie 25-minutowych meczy. Gracze zarządzają swoimi cywilizacjami, wyznaczając kolejne ścieżki rozwoju, dowodzącą wojskiem, budując ekonomię, rozszerzając swój zasięg i eksplorując świat. Rozbudowane drzewko technologiczne udostępnia ponad tysiąc kombinacji, co pozwala na wypracowanie własnych taktyk i swobodne dostosowywanie ich do sytuacji.

Technikalia

Waves of Atlantide w bardzo przyjazny sposób stara się pogodzić zarówno elementy strategiczne, jak i te typowe dla Battle Royale. W zasadzie jest to dynamiczna, rywalizacyjna strategia, ale ze stale kurczącą się mapą, sandboksowym średowiskiem i tylko jednym miejscem na podium.

Gra wyróżnia się prostą, ale trójwymiarową grafiką w izometrycznym ujęciu 2.5D. W jednym meczu może brać udział maksymalnie czterech graczy.


Dodany przez Duch około 5 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube