Wolfenstein: Enemy Territory

Wolfenstein: Enemy Territory  cover image
3.54 / 5
Głosów:96
StrzelankiSymulatory3d
Oficjalna Strona

Wolfenstein: Enemy Territory jest internetową grą FPS, pochodzącą ze wspaniałej serii gier "Wolfenstein".

Jest to także jedyna z 7 części, która jest darmowa. Początkowo ET miało być płatnym dodatkiem do poprzedniej gry - Return to Castle Wolfenstein, lecz z powodu problemów z trybem single player zrezygnowano z tego i wypuszczono multiplayer jako samodzielną grę. Posunięcie to okazało się dobrą decyzją. Dzięki temu, że gra została wykonana na poziomie komercyjnych produktów, natychmiast zyskała rzesze fanów i setki klanów profesjonalnych oraz tych grających dla zabawy.

Jest to gra zarówno dla ludzi pragnących dobrej zabawy, jak i profesjonalnych graczy grających w ligach, których jest całe multum. W grze są tysiące serwerów, więc każdy znajdzie tam miejsce dla siebie. Nie jest to gra opierająca się na fragowaniu. Oczywiscie są serwery dla fraggerów, lecz jeśli nie lubisz fragowania, wystarczy wejść na zwykły serwer. Na zwykłym serwerze drużyna musi spełnić konkretne cele, by wygrać. Cele są naprawdę przeróżne. Na przykład na mapie Goldrush, grając Aliantami musisz wysadzić drzwi od banku, ukraść skrzynie pełne sztab złota i uciec za pomocą ciezarówki. Drużyna wojsk osi musi natomiast za wszelką cenę obronić bank.

W grze występuje podział na 5 klas:

  • Soldier - żołnierz. nie jest on niezbędny do wykonania celów misji, lecz jako jedyny moze nosić ze sobą ciężką broń taką jak: MG42, miotacz ognia czy panzerfaust.
  • Medic - jest to medyk. Klasa ta może rozdawać kompanom apteczki oraz za pomocą strzykawki ratować umierajacych juz żołnierzy. Moze się sam leczyć, lecz żeby nie był zbytnim fraggerem ma mało amunicji.
  • Engineer - inżynier jest to klasa potrafiaca budować mosty, stanowiska CKM oraz wiele innych rzeczy. Ma on w ekwipunku dynamit, który jest często niezbędny do wykonania celu misji. Potrafi on także podkładać miny.
  • Field Ops - jest to zaopatrzeniowiec. Może rozdawać skrzynki z amunicja oraz wzywać nalot i ostrzał altyleryjski.
  • Covert Ops - jest to szpieg posiadający oprócz broni z tłumikiem snajperki. Ma on zdalnie odpalane ładunki wybuchowe, oraz potrafi się przebierać w mundury martwych wrogów.

Do wygrania misji potrzebna jest najcześciej współpraca wszystkich klas. Dzięki dużej podatności na modding powstało wiele dużych modów, kompletnie zmieniających rozgrywkę. Dla ludzi chcących grać 4 fun polecam mod NoQuarter, który praktycznie całkowicie odmienia rozgrywkę, a dla Pro graczy polecam mod EtPro do rozgrywek ligowych.

Map podstawowych jest 12, lecz powstało wiele dobrych map zrobionych przez graczy. Ja sam mam zainstalowane 400 dodatowych map. Dzięki moddingowi, można zmienić praktycznie każdy element gry. Jest nawet modyfikacja zmieniająca bronie na współczesne, wprowadzająca nowe mapy i zmieniająca grę praktycznie w CS-a z opcją celowania przez przyrządy celownicze zwana True Combat Elite, ważąca 500 MB, która jest uważana za osobną grę, bo korzysta tylko z silnika ET.

Mich333(Maravash)

Tu byłem. Duch.                                                                           


Dodany przez Maravash około 14 lat temu


44 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube