World of Warcraft

World of Warcraft cover image
3.71 / 5
Głosów:657
RPGFantasy3d
Oficjalna Strona

Producentem gry jest firma Blizzard Entertainment, która słynie z takich gier jak Diablo 2 i StarCraft

World of Warcraft został zapoczątkowany sagą Warcraft, o której zapewne słyszał każdy. Gra istnieje od 2004 roku i jest jedną z najpopularniejszych gier MMORPG na świecie.

Na początku, po uruchomieniu gry, przyjdzie nam się zmierzyć z bardzo ładnym i dopracowanym menu. Gdy uda nam się przebrnąć przez proces logowania, i wybierania serwerów (nazywanych realmami), nadejdzie czas na stworzenie swojego bohatera. Do wyboru mamy dwie frakcje: Horda i Przymierze, które toczą ze sobą epicką wojnę, od zarania dziejów. Jako że świat Warcrafta zamieszkiwało mnóstwo, przeróżnych, inteligentnych stworzeń, tak i tutaj wybór będzie bardzo szeroki.

Każda z frakcji ma do dyspozycji po kilka ras! Niektóre napawają swoim pięknem, inne przerażeniem!

Gdy nasz bohater zostanie stworzony, nadchodzi czas by wkroczyć w przepiękny świat World of Warcraft! Po zalogowaniu się do gry, naszym oczom ukazują się przepiękne, nie do opisania krajobrazy! Azeroth (bo tak nazywa się owy świat) jest niesamowicie wielki! Naprawdę dużo czasu zajęłoby zwiedzenie go całego, a jednocześnie jest on naprawdę różnorodny, poczynając od od terytoriów pokrytych czarną, wyschniętą ziemią, zamieszkiwanych przez rasę nieumarłych, a kończąc na pięknych, górzystych i zielonych terenach zamieszkiwanych przez taurenów, które można by nazwać rajem!

Bardzo ciekawe są tutaj także zadania, które dostaniemy od naszych komputerowych przyjaciół. Jak to w niektórych grach bywa, nie ograniczają się one jedynie, do monotonnego zabijania potworów (chodź i takie można znaleźć). W World of Warcraft, zadania są dużo bardziej rozbudowane. Nie raz przyjdzie nam eskortować jakąś osobistość, śledzić kogoś, czy potajemnie zgładzić tak by inne jednostki cię nie zauważyły. Tak więc zadania są bardzo atrakcyjne zwałaszcza, że to na nich polega większość gry.

Po osiągnięciu maksymalnego poziomu doświadczenia, gra się wcale nie kończy, jak to mogłoby się wydawać. Ona właśnie wtedy się rozkręca! Gdy nabijemy maksymalny poziom doświadczenia, możemy dołączać do przeróżnych raidów, battlegroundów i wstąpić na przeróżne areny, jest tego dużo więcej, jednak nie będę wam odbierał całej przyjemności z odkrywania coraz to nowszych rzeczy.

W grze mamy do dyspozycji różne stworzenia: naziemne i powietrzne, na których dano nam możliwość przemierzania rozległych kontynentów.

Mamy tutaj także mocno rozbudowany system craftingu i profesji (w tym profesji pobocznych).

W World of Warcraft mamy rozbudowany system gildi i party, dzięki czemu nigdy nie braknie nam przyjaciół. Nie mógłbym także nie wspomnieć o muzyce, która jest boska! Nigdy, w żadnej grze, nie słyszałem czegoś podobnego! Tego nie da się opisać, to trzeba usłyszeć.

Wszystkie te rzeczy czynią z World of Warcraft grę niesamowicie klimatyczną, która może przyciągnąć gracza na długi czas, i jest ona moim faworytem na rynku MMORPG.
Ocena: 9.5/10


Dodał: Cocher

Tu byłem. Duch.


Dodany przez admin ponad 14 lat temu


570 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube