World War 3

World War 3 cover image
5.00 / 5
Głosów:2
StrzelankiZręcznościoweSymulatoryTaktyczne3dBattle royale
Oficjalna Strona

World War 3 to sieciowy FPS polskiego studia The Farm 51, który umożliwia graczom wcielenie się w polskiego żołnierza podczas fikcyjnej III wojny światowej. Akcja gry toczy się w alternatywnej wersji obecnych czasów, jednak dzięki zachowaniu wyjątkowego realizmu daleko jej do produkcji sci-fi.


Warstwa Fabularna

Fabuła gry przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości, która koncentruje się na czasach bliskich współczesnym. W tej wersji historii globalny konflikt wybuchł na Ziemi po raz trzeci, dotykając niemal wszystkie narody świata. Gracze wcielają się w role wciągniętych w wir wojennej zawieruchy żołnierzy reprezentujących jedną ze stron III wojny światowej. Akcja toczy się w lokacjach odtworzonych na bazie prawdziwych miejsc, takich jak Warszawa, Smoleńsk, Berlin czy Moskwa. Gracz ma możliwość przybrania roli wojaka jednego z krajów biorących udział w działaniach wojennych. Jednym z wielu takich krajów jest Polska.

Rozgrywka

Twórcy World War 3 zaserwowali graczom solidną dawkę multiplayerowej akcji w perpektywie pierwszosobowej, ale nie tylko. Rozgrywka toczy się na skalę globalną, a pojedyncze walki toczone na jednym z wielu frontów mają odzwierciedlenie w sytuacji na interaktywnej mapie strategicznej. Dominacja poszczgólnych stron konfliktu jest uzależniona od tego, jak dobrze radzą sobie gracze reprezentujący jej barwy. Każda zwycięska bitwa zapewnia surowce, które są dodatkowo wykorzystywane podczas ataków na terytoria wrogów lub obrony własnych.

Same bitwy pozwalają na wzięcie udziału w zabawie na zasadach w stylu battle royale oraz king of the hill. Dostępne wraz z premierą gry tryby Warzone i Recon wymagają od graczy nie tylko błyskawicznego refleksu, ale także startegicznego myślenia i współpracy z sojusznikami.

Zabójczy arsenał, jaki oddano do użytku graczy, jest wzorowany na prawdziwych modelach broni. Na podstawie prawdziwych informacji zaprojektowano także mechanikę udoskonalania i modyfikowania sprzętu. Modyfikacje, które w naszym świecie nie miałyby racji bytu, nie znajdą zastosowania również w World War 3. Oprócz broni, gracze mają dostęp do całego szeregu rozmaitych gadżetów, a nawet pojazdów.

Technikalia

Pomimo jednak nieco futurystycznej konwencji i fabuły opartej o zmyślony konflikt zbrojny twórcy World War 3 włożyli mnóstwo pracy w to, by ich dzieło było maksymalnie realistyczne. Konsultacje z zawodowymi żołnierzami i specjalistami w dziedzinie militarystyki umożliwiły stworzenie gry, w której grafika, fizyka, balistyka pocisków, zachowanie broni, pojazdów, a nawet samych postaci odwzorowuje wyjątkowy realizm.


Dodany przez Duch ponad 4 lata temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube