Ymir

Ymir cover image
Brak ocen
StrategiczneSandboxFantasy2d
Oficjalna Strona

Ymir to nietypowa strategia czasu rzeczywistego, która umożliwia wspólną zabawę na zasadch 4X. Każdy z garczy prowadzi własną cywilizację od epoki kamienia łupanego, przez kolejne, w drodze do absolutnej dominacji nad światem.


Warstwa Fabularna

Ymir to gra, w której użytkownicy zarządzają własną cywilizacją swego rodzaju "świnioludzi". Użytkownicy prowadzą swój lud poprzez różne epoki, obserwując zachodzące w społeczeństwie przemiany.

Rozgrywka

Podczas gry uczestnicy zabawy korzystają z dwóch widoków. Jeden pokazuje ich własny lud trudzący się nad codziennością w ich imperiach. Drugi to globalna mapa świata ukazująca różne regiony kontrolowane przez rozmaitych graczy. Każdy świat jest proceduralnie generowany, a od jego kształtu i klimatu będzie zależał rozwój wzrastających w nim cywilizacji.

Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym. Gracze konkurują więc o jak najszybszy rozwój i dominację. Drzewka technologiczne są naprawdę bogate i dają mnóstwo możliwości do wyboru. Zadaniem graczy jest nie tylko sama budowa miast, ale także regulacja polityki, kwestii podatkowych i handlu z innymi graczami. Gracze nie kontrolują swoich jednostek bezpośrednio - żyją one swoim własnym życiem, dostosowując się do rzeczywistości kreowanej przez graczy.

Gra daje możliwość zabawy na trwałym serwerze, w którym narody graczy żyją i pracują nawet wtedy, gdy ich przywódcy smacznie śpią. Dzięki temu rozwiązaniu najwytrwalsi (i najmniej śpiący) gracze, mają szansę na najszybszy wzrost.

Technikalia

Ymir to gra, któr powstała dzięki staraniom tylko jednej osoby, a mimo wszystko stanowi bardzo dobry produkt z rozbudowaną mechaniką. Styl graficzny jest sympatyczny, przyjazny dla oka, zachowany w dwóch wymiarach.


Dodany przez Duch ponad 5 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube