DOTA 2

Opis gry keyboard_arrow_down
Dota 2
3,59 / 5

Oto przed wami doskonały przykład tego, co się stanie, gdy połączymy pomysły utalentowanych graczy z zapleczem finansowym giganta branży gier. O tak, za DOTA 2 odpowiada Icefrog, główny kreator pierwszej części DotA, dzięki któremu gatunek MOBA przybrał obecną formę, a z jego pomysłów garściami - a właściwie to nawet koparką - czerpały tytuły takie jak League of Legends czy Heroes of Newerth.

DOTA 2 nie różni się rozgrywką od wspomnianej mapy do Warcrafta 3, jest to po prostu DotA przeniesiona na nowy silnik dysponujący potęgą i wsparciem Valve

Głównym trybem gry są mecze 5v5 na dobrze znanej wam mapie z trzema ścieżkami, którą nasi potworkowi poplecznicy udają się na bezmyślną rzeź. My kierujemy wybranym przez nas bohaterem i w każdym meczu rozpoczynamy od pierwszego poziomu. Cel jest jasny: zniszczyć bazę przeciwnika.

Wszystkich bohaterów - a jest ich ponad setka - mamy dostępnych od początku, bez żmudnego odblokowywania i zbierania punktów.

Gra jest dostępna za darmo przez platformę Steam, a Item Shop zawiera wyłącznie przedmioty kosmetyczne: wdzianka, komentatorów czy różnorodne interfejsy, a na dodatek wszystko to możemy zdobyć podczas rozgrywki lub wymienić z innymi graczami. Do dyspozycji graczy został oddany także warsztat Steam, gdzie możemy tworzyć własne przedmioty i zarabiać na nich prowizję od sprzedaży, jeśli zostaną zaakceptowane.

Na uwagę zasługuje także fakt, że DOTA 2 jest od początku do końca nastawiona na scenę e-sportową, więc już w samym kliencie mamy wbudowany szereg narzędzi do oglądania i analizowania profesjonalnych gier.

Jeśli akurat macie wolną godzinkę czasu do wykorzystania, to meczyk w DOTA 2 wydaje się być doskonałym rozwiązaniem.

Zobacz także

33 komentarzy

Wyszukiwarka

Najnowsze video

Forum dyskusyjne

Dodaj nas

Ankieta

Jeśli macie wybór, to rozwijacie postać pod dmg czy pod wytrzymałość?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss4

Kalendarz