Elsword

Opis gry keyboard_arrow_down
Eda689o
3,36 / 5

Elsword jest tytułem, który przenosi nas do bajkowego świata o nazwie Elios. Pozwala nam wcielić się w jednego z dzielnych poszukiwaczy przygód, których celem jest obronić ich spokojną niegdyś krainę przed hordami złych demonów.

Grę rozpoczynamy od wyboru jednego z dziesięciu bohaterów. Każdy z nich ma swoją własną historię, unikalny styl walki oraz broń, której używa podczas przygody. Zależnie od upodobania możemy wybierać między postaciami dzierżącymi dwuręczny miecz, magiczną różdżkę, długą włócznię, bronie palne, lewitujące dynama i wiele innych narzędzi, które pomogą nam w pokonaniu demonicznych istot. Gra zapewnia nam szeroką gamę umiejętności oraz podstawowych kombosów. Wraz z postępem będziemy mogli również wybrać jedną z trzech subklas, które dadzą większe możliwości w rozwoju swojej postaci, poszerzą nasze drzewko umiejętności, zmienią nieco wygląd bohatera oraz urozmaicą styl walki. Każda subklasa cechuje się odmiennymi kombinacjami ataku oraz unikalnymi umiejętnościami.

W krainie Elios mamy do zwiedzenia dziewięć lokacji. W każdej z nich znajdziemy wioskę, otwarte tereny oraz kilka zamkniętych lochów, w których czyhają na nas różnorodne potwory i potężne bossy.  W momencie, kiedy w danej lokacji ukończymy wszystkie lochy, odblokujemy sekretną planszę, w której zdobędziemy unikatowy ekwipunek dla swojej postaci. Świat gry możemy eksplorować samotnie lub w drużynie liczącej cztery osoby. Jeśli chcemy odkrywać grę w większej społeczności, istnieje możliwość wstąpienia do gildii. Dzięki niej uzyskamy pomoc w misjach lub ukończeniu trudniejszych lochów.

W podróży będą nam towarzyszyć zwierzaki zwiększające nasze statystki i pomagające w walce z demonami oraz potężne wierzchowce, które dadzą nam większe możliwości na polu bitwy, kiedy tylko ich dosiądziemy.

Jeśli tylko będziemy mieli na to ochotę, istnieje możliwość zmierzenia się w pojedynku PvP, na specjalnie przygotowanych do tego arenach. Dzięki temu możemy wykazać się doświadczeniem we władaniu swoim orężem i znajomością kombosów oraz wykreować swoją własną technikę pokonania przeciwnika. Gra oferuje nam pojedynki solowe lub w grupie.

To tylko niektóre z wielu rzeczy, których możemy doświadczyć dołączając do świata gry.

Tytuł ten charakteryzuje się grafiką 3D, stworzoną w klimacie manga/anime. Dzięki temu jest on perełką zarówno dla fanów japońskich bajek, jak i gier MMORPG. Elsword  wyróżnia się side-scroll’ową kamerą oraz platformowymi lokacjami. Opiekę nad grą sprawuje niemiecki wydawca - Gameforge.

Tekst autorstwa Vector'a oraz społeczności Elsword.

Zobacz także

67 komentarzy