Game of Thrones: Seven Kingdoms

Opis gry keyboard_arrow_down
Game of thrones mmo
3,48 / 5

27 głosów

Jeżeli, jakaś książka zyskuje popularność, zazwyczaj pojawia się jej ekranizacja, a powstały w ten sposób film lub serial o ile zdobędzie fanów, przenoszony zostaje do świata wirtualnego. Nie ma się co dziwić, że tym razem padło na Game of Thrones, serial bazowany na serii powieści „Pieśń Lodu i Ognia”. Jako fan nie tylko ekranizacji ale również książek, z niecierpliwością oczekiwałem nowych przygód w tak ciekawym uniwersum. I mimo, że tego typu gier zaplanowano aż trzy najbardziej czekam właśnie na MMO.

Najważniejszą rzeczą jaką trzeba wspomnieć na początku jest fakt, że Game of Thrones będzie działać w przeglądarce. Mimo to grafika będzie naprawdę ładnie wykonana a sama gra, z tego co wiemy z zapowiedzi twórców mocno rozbudowana. 
 
Akcja została osadzona w tym samym czasie co pierwszy tom serii. Gracze będą mogli zwiedzić znane z serialu bądź książki miejsca bowiem do naszej dyspozycji oddana zostanie większość kontynentu Westeros, w tym słynny mur, czy przystań. Trzy główne rody walczą o obsadzenie namiestnika swoim członkiem, nie znaczy to jednak, że na którąś z tych frakcji będzie mógł paść nasz wybór. Gracz przyłączy się do mniejszego rodu, i sam decyduje, który z pośród głównych wesprze. Daje to nam możliwość swobody a także zmiany zdania w każdym momencie rozgrywki. Wpłynie to też na dynamikę rozgrywki, w której obsadzenie na choćby pewien czas namiestnika członkiem wspieranego rodu, da wszystkim graczom z naszego sojuszu bonusy i wzmocnienia. Wzmaga to już i tak wyeksponowany nacisk na grę PvP.
 
Jeżeli szukacie gry osadzonej w tym uniwersum ale chcecie skupić się na walce z komuterowym przeciwnikiem, to niestety Game of Thrones nie jest dla was. Mimo, że znajdziecie tu kilka misji, które będziecie mogli wypełnić samemu, nacisk postawiono na rywalizację i walkę między graczami.
Jako fan serialu nie mogę się doczekać premiery tej gry, chociaż nie mogę pozbyć się obaw, że okaże się jedynie namiastką literackiego dzieła pozbawioną wszechogarniającej atmosfery konspiracji.

8 komentarzy