Cube World

Opis gry keyboard_arrow_down
Cubeworld
0,00 / 5

Cube World to voxelowa gra RPG akcji stworzona przez niezależne, dwuosobowe studio Picroma. 

Ten tytuł posiada wiele wyjątkowych cech, które sprawiają, że ciężko przejśc obok niego obojętnie. Najważniejszą z nich wydaje się być niekończący się, proceduralnie generowany świat, w którym nie napotykamy żadnych niewidzialnych barier czy granic. Poza tym krainy, które możemy zwiedzać są wypełnione rozmaitymi elementami krajobrazu - rzekami, górami, jaskiniami, jeziorami, lasami, podziemiami, zamkami, katakumbami, ruinami, świątyniami, osadami itp.

Podczas rozgrywki gracze mogą brać udział w wielu aktywnościach. Oprócz walki, przygód, wykonywania misji, trenowania umiejętności i craftingu nasze postacie mogą pływać, nurkować, wspinać się, szybować na gliderach czy nawet oswajać różne bestie zamieszkujące świat Cube World.

Tworząc postać możemy wybrać jedną z czterech klas (każda ma po dwie specjalizacje) - ranger, rogue, mage i warrior. Na personalizację pozwalają drzewka umiejętności, które możemy rozwijać bez żadnych ograniczeń. Klasy wyglądają na dosyć typowe, jednak ta gra oferuje zestaw ras, który wyróznia ją na rynku, a są to ludzie, elfy, gobliny, krasnoludy, jaszczuroludzie, orkowie, nieumarli i żaboludzie (frogmen). 

Walka jest zręcznościowa i bardzo dynamiczna. Podczas potyczek musimy skupić się nie tylko na celowaniu i unikach, ale także na nabijaniu licznika combo, który podnosi naszą statystykę przebicia pancerza, co przekłada się na zadawane przez nas obrażenia.

Gra jest przygotowana do samotnej rozgrywki, oraz zabawy kooperacyjnej z przyjaciółmi w trybie multiplayer. Twórcy pracują nad trybem PvP oraz eksperymentalnym serwerem MMO, który pozwoli większej liczbie graczy na wspólną grę.

Zobacz także

2 komentarzy