Exoplanets Online

Opis gry keyboard_arrow_down
Exoplanets online mmorpg
1,00 / 5

Exoplanets Online to mobilne połączenie MMORPG oraz ekonomicznej strategii 4X.


Warstwa Fabularna

Ziemianie zostali zaatakowania z zaskoczenia przez armię najeźdźców z kosmosu w roku 3035. Systemy obronne planety zostały zdruzgotane, a mieszkańcy Ziemi pozostali bezbronni. Gracze wcielają się w przedstawicieli korporacji, którym udało się ucieć przed niechybną śmiercią. Uciekinierzy obierają kurs ku najbliższej exoplancie, na której są warunki do życia.

Rozgrywka

Na początku przygody z Exoplanets Online gracz opiekuje się i rozwija jedną planetę, by wraz z postępami w rozgrywce opanować cały układ słoneczny. Gdy uda mu się odpowiednio rozbudować bojową flotę, może przystąpić do dalszej ekspansji i rywalizacji z innymi ludzkimi uczestnikami zabawy. Na gwiezdnej mapie znajduje się kilkaset gwiazd, na których możliwe jest otwarte PvP.

W ogólnym założeniu rozgrywka polega na ciągłym gromadzeniu surowców, w tym finansowych, rozwoju technologii i gospodarki kolejnych planet oraz ekspansji. Ostatecznym celem rozgrywki jest zebranie odpowiednich sił, by odzyskać Ziemię.

W grze dostępny jest system handlu, czat i możliwość zakładania sojuszy z innymi graczami, które są odpowiednikami gildii z klasycznych MMORPG.

Technikalia

Funkcje sieciwoe występują w Exoplanets Online w stylu znanym z przeglądarkowych strategii. Setki graczy buduje swoje imperia na wspólnej, globalnej mapie, jednak walki odbywają się w trybie 1 vs 1. W jednej bitwie mogą brać udział maksymalnie 24 statki kosmiczne kontrolowane przez obydwu graczy.

Za produkcję odpowiada niezależne studio Null Refference Games.

Zobacz także

0 komentarzy