Fractured Lands

Opis gry keyboard_arrow_down
Fractured lands mmorpg
5,00 / 5

Fractured Lands jest sieciową grą akcji z gatunku battle royale, którą można nieoficjalnie nazwać multiplayerowym Mad Maxem. W wieloosobowych starciach PvP w postapokaliptycznej rzeczywistości możemy brać udział nie tylko na własnych nogach, ale także siedząc za kierownicą własnego pojazdu.


Warstwa Fabularna

Fabuła gry została umiejscowiona gdzieś w nieokreslonej bliżej przyszłości. Zdewastowana przez globalną wojnę planeta stała się areną, na której ścierają się ci, którym udało się do tej pory przetrwać. Pomimo wielu różnic pomiędzy mieszkańcami przyświeca im jeden cel - przetrwanie. Lokacje, broń i dostępne pojazdy nawiązują do tych z prawdziwego świata, więc w przeciwieństwie do wielu innych tytułów ta gra nie ukazuje alternatywnej rzeczywistości, ale hipotetyczną wizję tego, jak mógłby wyglądać nasz prawdziwy świat po konflikcie z wykorzystaniem broni nuklearnej.

Rozgrywka

Sednem gry są multiplayerowe potyczki z innymi graczami w tybie battle royale, czyli walka każdy na każdego do momentu, w którym na polu bitwy pozostanie tylko jeden żywy gracz. Podczas każdego meczu mamy do dyspozycji wyłącznie po jednym życiu - śmierć postaci równa się końcowi naszego udziału w danej rozgrywce. Aby skutecznie eliminować pozostałych zawodników musimy odpowiednio się uzbroić. Potrzebny nam sprzęt jest rozrzucony na obszernej mapie, możemy go także pozyskiwać z pokonanych przeciwników. Mapa kurczy się z biegiem czasu, zmuszając graczy do konfrontacji i uniemożliwiając prowadzenie niekończącej się batalii. Granice we Fractured Lands wyznaczają chmury toksycznego gazu, które roztaczają się wokół pola bitwy, imitując radioaktywną burzę piaskową.

Fractured Lands wprowadza istotną innowację dla gatunku. Do naszej dyspozycji oddano cały arsenał broni i pancerzy, które w przypadku tego tytułu faktycznie przypominają postapokaliptyczne samoróby, to jednak nie wszystko. Gracze posiadają własne pojazdy, jednak aby z nich korzystać, muszą zaopatrzyć się w niezbędne paliwo. Ponadto auta można ulepszać i modyfikować za pomocą znalezionych w trakcie gry części.

Skuteczne granie we Fractured Lands wymaga odpowiedniego wyczucia tego, kiedy lepiej poruszać się na dwóch lub czterech kółkach, a kiedy na piechotę. Pojazdy oferują najlepszą ochronę przed nadlatującymi pociskami, jednocześnie stanowiąc także najpotężniejszy oręż, jednak ich gabaryty uniemożliwiają skuteczne przeszukiwanie ruin czy zajęcie idealnej pozycji strzeleckiej.

Technikalia

Stylistyka gry jest mroczna, brutalna i świetnie oddaje postapokaliptyczny klimat. Tekstury odtworzone w grze są szczegółowe, a modele postaci, broni i pojazdów mają realistyczny charakter. Mapy, na których toczy się rozgrywka, wypełnione są ruinami przedwojennych konstrukcji i budynków.

Za produkcję odpowiada studio Unbroken.

Zobacz także

0 komentarzy