Haven & Hearth
Survival MMO Survival Sandbox

Haven

Haven & Hearth to sandboxowa gra, która jest już dość długo na rynku. Stabilnie się rozwija, administratorzy często dodają kolejne elementy gry. Jak to w grach sandboxowych jest pełna dowolność. Można zająć sie uprawą roli, rzemiosłem, walką, polowaniem... Mapa jest bardzo duża i w dużej mierze nieodkryta. Póki co istneieje kilka większych skupisk gracze, na zasadzie wiosek, ale najwięcej jest samotnych farm, lub małych kilkuosobowych wioseczek.

System nie narzuca żadnych ograniczen co do umiejętności. Jeśli poświecimy wystarczająco dużo czasu to można być mistrzem we wszystkim (póki co). Gra jest darmowa i żyje z donate. Podany jest link do oficjalnej strony jak i do nowopowstałego polskiego forum.

Plusy:
-Bardzo duża swoboda
-Gracze łączą sie w community budując wioski, osady, miasta.
-Wymuszenie współpracy i handlu na zasadzie zagrożenia (wojny poszczególnych wiosek), małej ilości niektórych surowców (metal). Aczkolwiek gra samotna też jest możliwa.
-Perma death z możliwością odzyskania części statystyk.
-Kilka urozmaiceń typu biesiadowanie, paski wierzeń itp.

Minusy:
-W obecnej fazie dość częste są lagi, aczkolwiek pracują nad tym.
-Na pierwszy rzut oka skomplikowany system walki (dla mnie to plus, ale jest dość dziwnie przedstawiony i wiele osób ma z tym kłopot)

 

Komentarze 84
Wyszukaj gry MMO Ico arrow down
Ankieta Ico arrow down

Czy przed wypuszczeniem patcha testujecie go na PTS (testowych serwerach)?