Knight Online

Opis gry keyboard_arrow_down
Knightonline
3,44 / 5

Knight Online to jeden z najstarszych MMORPG-ów na rynku. Jego premiera miała miejsce na początku tego tysiąclecia (2002), kiedy to gatunek masowych sieciówek dopiero raczkował. Nic więc dziwnego, że od tamtej pory KO posiada ogromną i oddaną rzeszę swoich fanów, którzy nie zwracają uwagi na bardzo słabą grafikę i prawie zerowe animacje postaci. 

Zabawa kręci się wokół dwóch przeciwnych frakcji. Po jeden stronie mamy El Morad, którzy są typowymi przedstawicielami ludzkiej rasy, a ich krainy i miejsca startowe przypominają piękne gaje i zielone tereny. Druga rasa, znacznie bardziej mroczna i zła to Karus – zielone stwory stworzone na podobieństwo orków. 

Cały czas otwarty jest specjalny teren (Ardream, Colony Zone), gdzie El Morad i Karus walczą między sobą o panowanie nad terenem i chwałę dla swojej społeczności. Za zabicie przeciwnego gracza otrzymujemy "national points", które świadczą o doświadczeniu gracza i naszych umiejętnościach bojowych. To właśnie liczba NP najczęściej decyduje o przystąpieniu do gildii. 

Od samego początku rozgrywki z Knight Online nie możemy się oprzeć wrażeniu, że cały grind (zadania pełnią tutaj rolę drugorzędną) sprowadza się do zdobycia odpowiedniego poziomu i wkroczenia do świata PvP. W zależności od naszej wytrwałości możemy wbić tylko 30-59 lvl, uprawniający nas do zabawy w Ardream (pierwszy teren PvP) lub iść dalej i zdobyć poziom 60+, bez którego nawet nie mamy co marzyć o wejściu do słynnego Colony Zone. 

Przedmioty pełnią tutaj bardzo ważną rolę. Nawet jeden pierścionek może zaważyć o przegranej walce, więc bez odpowiedniego ekwipunku nie mamy co porywać się na lepszych i… lepiej uzbrojonych graczy. W każdy dzień organizowane są eventy i „małe” wojny, gdzie do zgarnięcia (oprócz expa) są tzw. skrzynki, które możemy następnie sprzedać za wiele milionów złota. 

Na koniec ciekawostka. Postacie i przedmioty z Knight Online można sprzedać za astronomiczne ceny. Najlepsze bronie oscylują wokół 200-500$ za sztukę, a high lvl-owe postacie niewiele mniej. Tym samym zyskujecie dodatkowy argument za graniem w KO. Do tego jednak długa i niekiedy bardzo ciężka droga. 

Tu byłem. Duch.

Zobacz także

33 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

New World to najlepszy czy najgorszy MMORPG tego roku?

Wyniki

Obrazek dnia

Pobrane (1)

Kalendarz