Legend of Edda

Opis gry keyboard_arrow_down
159e981a4125450da36d8170c6e5f206
3,17 / 5

Dnia 14 października 2010 roku ruszyła nowa, bajkowa gra formy GamesCampus pt. Legend of Edda. Na samym początku rzuca się w oczy wspaniała (nie dla wszystkich) bajkowa grafika. Postaci z dużymi głowami oraz ogrom kolorowych ubrań sprawia wrażenie, że to gra dla małych dzieci. Jednak zagłębiając się szczegóły, okazuje się, że Legend of Edda oferuje nam ciekawy świat, pełen dynamiki oraz walk PvP i RvR.

Po krótkim wstępie, przechodzimy do prezentacji gry. Fabuła przenosi nas do czasów, gdzie trwa wojna, pomiędzy greckimi Bogami, a Tytanami. My, jako człowiek, heros, musimy już na samym początku zdecydować, po której stronie konfliktu staniemy. Początkowy wybór jest o tyle istotny, że każda postać na naszym koncie będzie mogła wyznawać tylko jednego Boga, a my nie będziemy mogli zagrać z ludźmi ze strony przeciwnej.

W Legend of Edda, jak w wielu podobnych MMORPG istnieje system klas. Do wyboru mamy 6 postaci: Warrior, Swordman, Cleric, Mage, Assassin, Archer. Każda z tych klas ma swoje mocne i słabe strony. Rozgrywka w Eddzie jest nastawiona typowo na grę grupową, dzięki czemu żadna z klas nie jest pomijania w formowaniu party i każda nich ma swoją odpowiednią rolę, tak więc:

Warrior – jest typowym tankiem. Posiada umiejętności, które zmuszają potwory do atakowania go, co znacznie ułatwia grę innym, mniej wytrzymałym członkom drużyny.

Swordman – walczy wręcz, używając dwuręcznego miecza. Posiada dość dużą obronę oraz atak. Ma także ataki obszarowe. W party głównie pełni rolę DD (Damage Dealer), choć czasem może też zastąpić tanka.

Cleric – postać, która rzuca buffy oraz leczy. Bardzo przydatny w każdym party. Pozwala zaoszczędzić mikstury życia czy many, a co za tym idzie pieniądze. Sam nie posiada dużego ataku, lecz nie jest całkowicie bezbronny.

Mage – posiada słabą obronę i bardzo wysoki atak. Ma ataki obszarowe dzięki czemu sieje spustoszenie wśród wrogów.

Assassin – posiada najszybsze ataki w grze, średnią obronę i obrażenia oraz wysoką szansę na cios krytyczny. Dzięki swojej umiejętności ukrywania się, staje się bardzo potężną postacią na PvP oraz RvR.

Archer – jedyna postać, która atakuje fizycznie z daleka. Posiada średnią obronę i wysokie obrażenie zachowując przy tym duży współczynnik ciosów krytycznych. Posiada także ataki obszarowe.

Kolejną rzeczą jakiej warto się przyjrzeć to system RvR (Realm vs Realm). Są to walki organizowane na specjalnych planszach, gdzie można się zmierzyć z przeciwną frakcją. Celem walk jest zdobycie 3 kryształów oraz zabicie jak największej ilości wrogów. Za wygrane walki, poszczególna frakcja otrzymuje buffy, które w znacznym stopniu ułatwiają grę. Podczas wojny zdobywamy God-pointy oraz rangi. Dzięki rangom, dostajemy buffa, który na stałe zwiększa nasze statystyki. Za punkty możemy kupić przedmioty oraz skille, których można używać podczas kolejnych wojen. Punty te, możemy również zdobywać na specjalnych mapach PK (Player-Kill). Są to mapy, gdzie podczas wykonywania Questów, będziemy musili uważać, by gracze z przeciwnej frakcji, nie pozbawili nas życia. Oczywiście my również możemy polować na nich, dzięki czemu zdobędziemy cennie God Pointy.

Twórcy gry, poza zwykłą rozgrywką PvE i wojnami PvP dają nam możliwość spróbowania swoich sił na instancjach. Instancje są to podziemia, w których potwory są o wiele silniejsze niż podczas tradycyjnych misji. Można w nich zdobyć wiele potężnych przedmiotów, a także bogactwa, o których nawet Bogom się nie śniło. W podziemiach liczy się współpraca drużyny, dzięki czemu każda klasa jest potrzebna, co pozwala uniknąć zjawiska spotykanego w niektórych MMO, gdy wszyscy grają jedną postacią.

Legend of Edda pozwala nam cieszyć się rozbudowanym systemem ulepszania oraz wytwarzania przedmiotów. Przedmioty wytworzone własnoręcznie, mają podwyższone parametry i są bardzo wartościowe, jednak uszycie ubrania czy wykucie zbroi to proces bardzo czasochłonny i kosztowny, więc nie każdy będzie mógł sobie na to pozwolić, szczególnie w początkowych etapach gry.
Gra posiada system petów i mountów. Pety, są to zwierzątka, które biegają za nami i w zależnie od naszej decyzji pomagają nam w walce, lub stoją bezpiecznie z boku, przyglądając się naszym wysiłkom. Poza tym, dodają również statystyki, ułatwiając naszej postaci walkę. Mounty to zwierzęta, dzięki którym możemy szybciej przemieszczać się po świecie Eddy. Poza mountami, portale rozmieszczone na każdej z map ułatwią nam przemierzanie mitycznego świata utrzymując intensywne tempo gry.

Podsumowując, Legend of Edda jest bardzo ciekawą grą, z przyjemną grafiką, mogącą wciągnąć na długi czas swoją prostotą i dynamiką. Polecam tą grę każdemu, któremu znudziły się typowo chińskie klimaty i wybijanie tysięcy potworów. Legend of Edda oferuje dynamiczną rozgrywkę w pięknym bajkowym świecie , pozwala oderwać się od rzeczywistości przenosząc nas do mitycznego świata, w którym będziemy mogli pokazać wszystkim, na co nas stać!

 

Zobacz także

11 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Odpowiedzcie szczerze: czy kiedykolwiek wykorzystaliście (do własnych celów) bug w grze?

Wyniki

Obrazek dnia

Pobrane (1)

Kalendarz