Lifeblood

Opis gry keyboard_arrow_down
Lifeblood mmorpg
5,00 / 5

Lifeblood jest odważnym połączeniem RPG oraz battle royale, które prezentuje całkiem nowe podejście do tematu sieciowej rywalizacji. Fabuła zakorzeniona w klimacie fantasy, zręcznościowa walka oparta na umiejętnościach oraz system zbieractwa i rzemiosła to znaki szczególne tej nietypowej gry.


Warstwa Fabularna

Gdzieś w głebi zapomnianej leśnej gęstwiny stoi samotna wieża. To ostatnia ostoja, nietknięta przez mrok, jedyne miejsce, którego odnalezienie może zapewnić przychylność bogów...

Gra zabiera śmiałków do uginającego się świata fantasy, który jest konsumowany przez tajemnicze siły ciemności. Ogarniający rzeczywistość mroczny całun pochłania wszystko co żywe. Śmiertelne niebezpieczeństwo może zażegnać jedynie walka na śmierć i życie ochotników, którzy swoimi umiejętnościami zaimponują znudzonym bóstwom.

Gracze wcielają się w role tych odważnych śmiałków, którzy są gotowi oddać życie, by ratować swój ginący świat.

Rozgrywka

Pierwszym, podstawowym trybem zabawy w Lifeblood jest battle royale.

Gracze podzieleni na dwie drużyny/frakcje rozpoczynają zmagania od odpowiedniego przygotowania się do starcia z rywalami. Ta część rozgrywki polega na pozyskiwaniu materiałów znalezionych w świecie gry, które nie są jednak rozrzuconymi losowo skrzyniami z ekwipunkiem. Pozyskiwanie surowców polega na przykład na wycince drzew, wykopywaniu złóż rudy itd. Gracze MMORPG doskonale znają te rozwiązanie między innymi z World of Warcraft (profesje).

Zdobycie odpowiedniej ilości materiałów umożliwia wykonanie wybranego oręża oraz pancerza, które następnie można dodatkowo ulepszać. Od wyboru broni zależne są umiejętności bojowe postaci. Gra nie ogranicza uczestników zabawy, zmuszając ich do wyboru klasy postaci. Sama mechanika przypisywania zdolności do przedmiotów znana jest doskonale choćby z Path of Exile lub The Exiled.

Przygotowania nie mogą trwać zbyt długo, ponieważ wszechogarniający mrok stopniowo spycha graczy do centralnego punktu - wieży, która stanowi miejsce ostatecznego starcia. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym i polega na zręczności graczy, samą mechaniką przypominając rozgrywkę w Tera Online. Mecz kończy się z chwilą, w której na polu bitwy pozostaną wyłącznie zawodnicy jednej drużyny.

Technikalia

Lifeblood to dobra grafika i realistyczna stylistyka, która ukazuje klasyczne mechaniki rozgrywki w  zupełnie nowym świetle i na nowych zasadach.

Za produkcję odpowiada niezależne studio Homage.

Zobacz także

0 komentarzy