Maelstorm

Opis gry keyboard_arrow_down
Maelstorm mmorpg
5,00 / 5

Maelstorm jest unikatową sieciową grą akcji, która łączy w sobie zasady popularnego trybu battle royale z mechaniką zręcznościowych bitew morskich w oprawie high fantasy. Gra powstała dzięki staraniom starych wyjadaczy branży gier, którzy mają na swoim koncie takie produkcje, jak League of Legends, Overwatch oraz Company of Heroes.


Warstwa Fabularna

Maelstorm skupia się na sieciowych potyczkach, więc opowieść fabularna w postaci questów w grze w zasadzie nie istnieje. Niemniej jednak akcja gry toczy się w bliżej nieokreslonym świecie fantasy, w którym nie zabrakło przerażających potworów, fantastycznych ras i steampunkowej technologii. Mamy do dyspozycji trzy grywalne rasy: orków, krasnoludów oraz ludzi. Każda z nich dysponuje zupełnie odmiennymi statkami, technologią i umiejętnościami. Każdy z dostępnych okrętów, które są przypisane do konkretnych ras, posiada własną, unikatową historię.

Rozgrywka

Trzonem zabawy są multiplayerowe starcia graczy, podczas których zwycięzcą jest ostatni okręt, któremu uda się przetrwać. Zasady rozgrywki podstawowego trybu zabawy są identyczne z tradycyjnym battle royale, z tą różnicą, że w Maelstorm kierujemy nie pojedynczymi bohaterami, ale pływającymi po morzach statkami. Do naszej dyspozycji oddano całą gamę różnych jednostek, z których wszystkie dysponują solidnym uzbrojeniem.

Bezpośrednie bitwy pomiędzy graczami opierają się głównie na naprzemiennej kanonadzie kulami z zamontowanych na statkach dział. Oprócz bogatego wachlarza różnych  rodzajów pocisków mamy do dyspozycji także specjalne akcje i taktyki, dla przykładu abordaż lub taranowanie.

Roległe mapy pozwalają na atrakcyjną symulację potyczek na otwartym morzu. Przed starciami z rywalami możemy przygotować się, zdobywając rozrzucone w lokacjach skrzynie ze skarbami, a następnie wymieniając je na ulepszenia statku i dodatkowe bonusy. Wody mórz, na których toczone są bitwy, obfitują w rozmaite monstra i przeszkody, takie jak wiry morskie, których desktrukcyjna siła systematycznie rośnie w trakcie gry.

Technikalia

Maelstorm nie trzyma się sztywno jednego trybu, ale oferuje kilka rodzajów rozgrywki, w tym tradycyjny, a także i drużynowy deathmatch. Nieco mroczny, a zarazem wyjątkowo szczegółowy i realistyczny styl graficzny doskonale oddaje klimat morskich bitew w brutalnym, surowym środowisku.

Za zachowanie pocisków odpowiada rozbudowany silnik fizyczny, co wymusza na graczach umiejętne manewrowanie statkami i precyzyjne celowanie działami. Zamieszkującymi toń potworami rządzi sztuczna inteligencja, która czuwa nad tym, by stworzenia stawały się z każdą chwilą nie tylko coraz silniejsze, ale także agresywniejsze.

Zobacz także

0 komentarzy