MapleStory 2

Opis gry keyboard_arrow_down
Maplestory 2 mmorpg
3,00 / 5

Maple Story 2 to prequel popularnego MMORPG-a, który jest rozpoznawany przede wszystkim po dwuwymiarowej grafice w side scrollowym widoku. Druga część oryginalnego MapleStory prezentuje zupełnie inne spojrzenie na dobrze znaną historię świata gry nazywanego po prostu Maple World.


Warstwa Fabularna

Akcja gry toczy się w tym samym uniwersum, w którym toczyła się w poprzedniej części. Gracze ponownie mają okazję na rozpoczęcie przygody w dobrze znanym świecie, jednak tym razem przenoszą się do wcześniejszego okresu historii, który poprzedza powrót złowrogiego Czarnego Maga. Dzięki temu znajome miejsca i postacie mogą wcale nie wyglądać znajomo.

W trakcie gry podstawą rozowju postaci są zadania zlecane przez bohaterów niezależnych, które tradycyjnie dla gatunku zaznajamiają graczy ze szczegółami linii fabularnej.

Rozgrywka

MapleStory 2 to udana próba przniesienia gry 2D w środowisko 3D. Gra zachowała swój zręcznościowy charakter, równocześnie nabierając większej dynamiki.

Sednem zabawy jest ciągly rozwój prowadzonych przez graczy postaci. Odbywa się on na wielu polach, między innymi przez system zadań, PvP, udział w wieloosobowych wyprawach, czyli dungeonach i raidach, a także poprzez system rzemiosła. W zależności od wybranej klasy postaci prowadzony przez gracza bohater rozwija unikalne dla swojej klasy umiejętności, które wspomagają go w walce.

Gra posiada również mnóstwo funkcji socjalnych, umożliwiając graczom dobrą zabawę w większym gronie, nie tylko podczas walki. Każdy z graczy może posiadać i zaprojektować własny domek, ma dostęp do mnóstwa kosmetycznych przedmiotów, a taże może brać udział w towarzyskich aktywnościach.

Technikalia

Pomimo całkowitej zmiany perpektywy gra MapleStory 2 zachowała swój charakterystyczny, mangowy i kolorowy styl graficzny. Trójwymiarowe modele postaci prezentują się solidnie, a cała oprawa audiowizualna powinna przypaść do gustu zarówno tym, którzy znają serię MapleStory, jak i całkowitym nowicjuszom.

Za ten tytuł odpowiada studio Nexon.

Zobacz także

0 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss

Kalendarz