MapleStory M

Opis gry keyboard_arrow_down
Maplestory m mmorpg
3,00 / 5

MapleStory M (inaczej MapleStory Mobile) to mobilna wersja popularnego tytułu MMORPG MapleStory, który oferuje rozbudowaną głębię będącą domeną gier fabularnych w połączeniu z mechaniką gier platformowych.


Warstwa Fabularna

MapleStory M nie odbiega znacznie od oryginału, w związku z czym podczas rozgrywki spotkamy szereg dobrze znanych postaci i lokacji. Wykonywanie kolejnych zadań wciąż jest trzonem zabawy, który umożliwia nam zaznajomienie się z linią fabularną gry.

Główna historia w dalszym ciągu pozostaje niezmieniona. Fabuła w samej grze jest wyjątkowo rozbudowana - gracze mają możliwość poznania losów świata, od początku stworzenia, gdy 365 bogów żyło według własnych 365 praw, aż do chwili, w której faktycznie toczy się rozgrywka. Nad podzielonym na pięć rozległych krain światem zawisło niepokojące widmo powrotu wielkiego zagrożenia z przeszłości. Potężny Czarny Mag, który został pokonany przed laty, powrócił, by ponownie siać terror we wszystkich krainach. Ten ekstremalnie niebezpieczny osobnik niegdyś był Białym Magiem, czyli jedną z pierwszych istot zamieszkujących świat Maple, a zarazem opiekunem jego mieszkańców i mistrzem magii światła. Eksperymenty z mrocznymi mocami poprowadziły go jednak w innym kierunku.

Powrót Czarnego Maga wywołał niemałą panikę oraz powszechną mobilizację. Gracz wciela się w rolę jednej z osób, które postanowiły chwycić za broń i walczyć o swój świat.

Rozgrywka

Mechanika rozgrywki MapleStory M opiera się na tych samych zasadach co oryginał. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci, opierając się na wyborze jednej z pięciu dostępnych klas. Po dokonaniu wyboru możemy przystąpić do właściwej gry, która opiera się w dużej mierze na wyonywaniu zadań zlecanych przez bohaterów niezależnych i pokonywaniu hord przeciwników. Wraz z postępami w rozgrywce zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia oraz coraz lepszy ekwipunek. Wyższe poziomy to także dostęp do większej gamy umiejętności oraz specjalizacji, czyli de facto kolejnych klas postaci. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym.

Wraz z innymi graczami możemy łączyć się w gildie, brać udział w eventach w otwartym świecie oraz podejmować się najtrudniejszych wyzwań w formie raidów. Dostępne są także takie smaczki, jak możliwość zawierania małżeństw, tworzenia rodów i branie udziału w rywalizacji w rozmaitych mini-grach.

Mobilna wersja MapleStory została wyposażona w auto-tracker, czyli funkcję automatycznego wykonywania zadań przez naszą postać.

Technikalia

Styl audiowizualny gry jest bardzo kolorowy i wesoły. Przedstawiona w dwóch wymiarach grafika została odtworzona w kreskówkowym klimacie anime. Gra jest darmowa, jednak niepozbawiona mikropłatności. W sklepiku wewnątrz gry za prawdziwe pieniądze możemy zakupić kosmetyczne przedmioty oraz rozmaite udogodnienia.

Zobacz także

0 komentarzy