March of Empires

Opis gry keyboard_arrow_down
March
0,00 / 5

0 głosów

Chciałbym wam przedstawić tytał, który mnie zainteresował a mianowicie "March of Empires". Gra jest z typu MMORTS, ze wzoru Clash of King lub Lord Mobile. Rogrywka odbywa się w czasie rzeczywistym na zasadzie, tapnij i czekaj (dozwolone obserowanie). Jak w innych tutał tego pokroju, rozbudowywujemy swój zamek i siejemy postrach wśród wrogów... oczywiście tych słabszych. Mamy do dyspozycji po 5 rodzajów surowców oraz jednostek. Jednostki poza siłą ataku oraz obrony różnią się rownież skutecznością przeciw innym jednostką, np. seria wojowników jest skuteczna przeciw włocznikom natomiast słaba w starciu z kawalerią. Jednakże można się tego spodziewać grając w inne tytuły, jest jednak kilka innowacji, które są warte uwagi, mianowicie tzw. Reginy. Zajmowanie regionów daje nam pkt. wypływu, te przekładają się bonusy typu "Premia Czasu szkolenia +15%" lub np. "Atak jednostek +10%".

Opiszę kilka innowacji jakie wprowadzono oraz z jakimi się nie spotkałem:

 1. W większości gier tego typu, kopalnie/poletka surowców posiadały wiekszy lvl im były bliżej centrum kwadratowej mapy. Tutaj mapa jest prostokątna a system lvli kopalni/poletek rozwiązano na zasadzie ulepszania odpowiedniego budynku na danym terenie za surowce (monety). Tych budynków jest więcej i każdy daje jakieś bonusy.
 2. W grze istnieją 3 frakcje, każda posiada inne cechy. Opisywać ich tutaj nie będe.
 3. System walki, nie polega on tylko na wysłaniu większej ilości jednostek i patrzeniu jak wrogi zamek płonie (lub jak giną nasze wojska). Mamy kilka formacji do wyboru i możemy je również modyfikować ustawiając nasze skuteczne jednostki względem jednostek wroga.
 4. Tworzenie paktów pomiędzy sojuszamy, nie jest już to tylko informacja na tablicy, tutaj zawieramy pakty przez system gry. Istnieją 4 rodzaje "Wojna", "Rozejm", "Pakt o Nieagresji" oraz "Pakt Sojuszu". Są one również oznaczane kolorami na mapie świata, np. kolor czerwony na danym zamku lub regionie oznacza, ze z tym graczem/sojuszem mamy wojnę.

 

Zalety:

 • Innowacyjne systemowe pakty
 • System walki
 • Frakcje/nacje
 • Przejmowane regiony
 • Grafika
 • Mnogość systemów mobilnych (android, iOS, Windows mobile)
 • Oraz wiele więcej....

 

Wady:

 • Pay to Pro - tu również niestety występuje
 • Innych nie stwierdzono...

Pozdrawiam:

Hip3q

0 komentarzy