Master of Orion

Opis gry keyboard_arrow_down
7d645639 799e 47cd a1a9 ba0580c949b4
1,00 / 5

Wargaming w umysłach graczy głównie zaszczepił się jako wydawca i producent gier bitewnych, które ulokowane są w scenerii XX wieku . Wkrótce nie będzie to jednak do końca słuszne stwierdzenie, gdyż panowie z WG planują w niedalekiej przyszłości przenieść nas do kosmosu, gdzie zajmować się będziemy m.in eksploracją układu planetarnego, rozwojem nowych technologii oraz wysyłaniem floty statków bitewnych lub badawczych. Żeby było jeszcze ciekawiej przeniosą nas do uniwersum, które powinni kojarzyć starsi gracze z serii gier turowych Master of Orion. 

Intensywne prace nad grą prowadzi obecnie zespół z firmy NGD Studios. Gotowy produkt zostanie wydany przez WG, a samo studio dodatkowo jest wspierane przez ludzi, którzy pracowali przy pierwszych częściach gry w latach 90-tych (w charakterze konsultantów występują m.in ówczesny producent gry, dyrektor artystyczny czy kompozytor). Projekt więc zapowiada się bardzo ciekawie, szczególnie jak ktoś lubi sobie pozarządzać i popolitykować w kosmosie. 

Master of Orion ma być mocno oparty o swoje korzenie, ale aspekty jak: interfejs, grafika, szybkość rozgrywki, cut scenki mają być odświeżone i bazowane na wzorcach stosowanych w najnowszych grach. O samych szczegółach rozgrywki jak ilości graczy w jednym układzie planetarnym niestety za dużo nie wiadomo, ale z pewnością będziemy śledzić ten tytuł i informować Was o wszelkich nowinkach. Wiadomo jednak, że gra nie będzie dostępna w modelu bezpłatnym (kolejna nowość w odniesieniu do pozostałych gier z portfolio Wargamingu) i płacić będziemy najprawdopodobniej jednorazowo przez platformę Steam. 

Zobacz także

0 komentarzy