Minimum

Opis gry keyboard_arrow_down
Minimum mmorpg
5,00 / 5

Minimum to wyjątkowa gra akcji, w której rozgrywka opiera się na połączeniu zasad gier MOBA i sieciowych strzelanek. W efekcie powstało coś na podobieństwo Gigantica w prostszej oprawie graficznej i klimacie science fiction.


Warstwa Fabularna

Fabuła w Minimum została zepchnięta na boczny tor z racji tego, że zabawa polega na sieciowej rozgrywce, a nie samotnym przedzieraniu się przez kampanię fabularną. Tak czy siak wszystkie miejsca, postacie, a nawet niektóre przedmioty występujące w grze mają własną historię. Produkcja została osadzona w futurystycznym klimacie science fiction.

Rozgrywka

Sednem zabawy w Minimum są drużynowe starcia dwóch drużyn, które polegają na zręcznych unikach i precyzyjnym celowaniu. W trakcie zabawy gracze skupiają się nie tylko na ludzkich przeciwnikach, ale także na tych kontrolowanych przez komputer. Pokonywanie kolejnych wrogów pozwala na wydobywanie z nich materiałów, których następnie można użyć do stworzenia lub ulepszenia własnego arsenału. Gracze upuszczają broń w momencie śmierci, co dodatkowo podkręca tempo zabawy.

Najciekawszy jest podstawowy tryb, czyli tzw. Titan Mode. Drużyny dysponują własnymi gigantycznymi robotami, których muszą wspomagać, by osiągnąć zwycięstwo. Gra  w takim trybie kończy się w momencie, gdy jedna z maszyn dotrze do bazy drużyny przeciwnej i ją zniszczy.

Technikalia

Niezwykle dynamiczna rozgrywka w połączeniu z minimalistyczną grafiką przekłada się na całkiem znośne wymagania sprzętowe potrzebne do odpalenia Minimum. W jednym meczu bierze udział maksymalnie 10 graczy.

Za tę produkcję odpowiada niezależne studio Human Head oraz legendarne Atari.

Zobacz także

0 komentarzy