Mortal Online

Opis gry keyboard_arrow_down
Mortal
3,53 / 5

Witam,

chciałbym napisać nieco o ciekawej według mnie grze, a mianowicie o Mortal Online. Jest to MMORPG rozgrywany w trybie FPP i dający możliwość eksplorowania olbrzymiego świata.

Co różni tę grę od innych? Sądzę, że bardzo dużo... Przede wszystkim nie ma poziomów czy jak kto woli levelów, nie ma też klas postaci, są za to skille i to na nich wszystko się opiera. Chcesz władać dobrze jakąś bronią? Nic prostszego, po prostu musisz z niej korzystać! - w myśl zasady: "trening czyni mistrza"!

Mamy do wyboru 9 ras, każda ma swoją charakterystykę, preferencje i miejsce startu. Twórcy gry dość poważnie podeszli do zróżnicowania dostępnych nacji, nie będzie tu schematu znanego z innych MMORPG-ów - chcesz być wojownikiem - wybierz osiłka, chcesz być magiem - wybierz rasę z dużą inteligencją. Zresztą biorąc pod uwagę, że w Mortal Online nie ma klas, sami spróbujcie sobie wyobrazić jakie są możliwości niuansów pomiędzy poszczególnymi klasami.

Teraz może coś o PvP. Kolejny mocny atut, odróżniający MO od całej reszty dostępnych MMORPG. Przede wszystkim, jeśli zginiesz w pojedynku z innym graczem, tracisz większość, jak nie cały ekwipunek! Jeśli masz zbroje płytową i super kosę to nie znaczy, że gładko pokonasz słabszego gracza. Liczą się także Twoje umiejętności walki!!! Jak w życiu? Dodajmy jeszcze, że nie ma żadnych stref PvP. Co daje taka mieszanka? Mega zastrzyk adrenaliny podczas każdej walki, która faktycznie staje się walką niemal na śmierć i życie. Nie ma sytuacji, że masz niższy level, więc na pewno przegrasz. Nie ma sytuacji, że jakiś dzieciak napewno wygra, bo  ma lepszy sprzęt/ekwipunek od starszego brata/kolegi - jak nie umie walczyć to zetrzesz uśmieszek z jego twarzy w mgnieniu oka, a na koniec zabierzesz mu wszystko.

Cóż, mógłbym jeszcze się rozpisywać o świetnym craftingu, dzięki któremu można stworzyć niemal wszystko, a o budowaniu domów, gildii, zamków, zdobywaniu miast i prawdziwych bitwach nie wspominając, ale nie chcę was już męczyć czytaniem.

Jeśli ktoś jest faktycznie ciekaw reszty, niech sprawdzi!

Tu byłem. Duch.

Zobacz także

32 komentarzy