One Hour One Life

Opis gry keyboard_arrow_down
One hour one life mmorpg
5,00 / 5

One Hour One Life to nietypowy sieciowy survival, który umożliwia społeczności wspólne budowanie cywilizacji, ale w skali mikro, czyli skupiając się na podstawowej komórce społecznej, jaką jest rodzina. Gracze rozpoczynają zabawę jako niemowlęta, a każda minuta spędzona w grze to dodatkowy rok życia prowadzonej postaci.


Warstwa Fabularna

One Hour One Life to gra, której fabułę nakreślają sami gracze. Sandboksowy charakter rozgrywki w pustym, pierwotnym świecie, który przeistacza się pod wpływem działań graczy, nadaje tej grze głębokiego wymiaru także w kwestii odgrywania postaci.

Rozgrywka

W tej grze każda minuta z prawdziwego świata to rok z życia prowadzonych przez graczy postaci. Każda z nich żyje równo godzinę, czyli 60 lat wewnątrz gry. Gracze zaczynają zabawę jako bezbronne niemowlęta, które wymagają opieki ze strony innych graczy pełniących role rodziców. Wykorzystując produktywnie ograniczony czas, gracze mogą współpracować, by dać początek całej cywilizacji. Wszystkie wzniesione budowle pozostają na swoim miejscu, więc nieukończone budynki czy nawet całe miasta stają się fundamentem dla kolejnych pokoleń.

Gracze mogą wykonywać całą masę aktywności, jednocześnie ciągle pamiętając o tym, że muszą dbać o swoich bohaterów oraz ewentualne dzieci, którymi przyszło im się opiekować. Do dyspozycji graczy oddano obszar 36 tysięcy razy większy od powierzchni Ziemi oraz tysiące w pełni interaktywnych przedmiotów.

Dzięki współpracy graczy dzika, leśna, pełna odzianych w skóry ludzi kraina może przeistoczyć się w futurystyczną metropolię, której strzegą autonomiczne roboty z napędem nuklearnym itp.

Technikalia

One Hour One Life to eksperymentalny projekt, który pozwala na niespotykaną w takiej formie kooperację graczy. Dwuwymiarowa grafika została w całości wykonana ręcznie przez twórce gry Jasona Rohrera.

Zobacz także

0 komentarzy