Pixel Starships: Hyperspace

Opis gry keyboard_arrow_down
Pixel starships
0,00 / 5

Pixel Starships: Hyperspace to bardzo ciekawy symulator statku kosmicznego w pikselowej, dwuwymiarowej oprawie graficznej. Humorystyczna, kreskówkowa stylistyka, głębia strategiczna oraz wieloosobowe środowisko bez podziału na serwery czynią z tej gry jedyne w swoim rodzaju mobilne MMO.


Warstwa Fabularna

Każdy z graczy wciela się w członka wybranej frakcji, na pozór przypadkowego gościa (lub gościówę), który właśnie skończył 18 lat. Wraz ze swymi urodzinami zyskuje rangę kapitana, otrzymuje własny statek kosmiczne i może zacząć rekrutować załogę. Rekruci ściągają z każdego zakątka wszechświata, więc widok mechanika zombie, insektopodobnych obcych czy psa-astronauty na pokładzie nie jest niczym szczególnym.

Historia zaczyna się w momencie rozpoczęcia pierwszej prostej misji na zlecenie wybranej przez gracza frakcji.

Rozgrywka

Rozgrywka polega na zarządzaniu własnym statkiem kosmicznym oraz jego załogą. Gracze mogą w dowolny sposób ulepszac i rozbudowywać swoją maszynę, decydując o lokalizacji konkretnych pomieszczeń oraz przydziale do nich pracowników. Ci, których możemy zatrudnić, różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale tez statystykami. W trakcie rozgrywki, wraz z postępami możemy ulepszać zarówno swojego bohatera, jak i jego podopiecznych.

Gracze podróżują przez galaktykę, zbierając przelatujące w ich pobliżu przedmioty i surowce, konserwując statek, prowadząc badania i szkoląc swoich rekrutów. Możliwe jest wykonywanie rozmaitych misji, odkrywanie planet, eksploracja kosmosu oraz prowadzenie walk z innymi ludzkimi uczestnikami zabawy. Przewidziano także kooperacyjne wyprawy z przyjaciółmi, a także przynależność do potężniejszych sojuszy.

Podczas boju gracze aktywnie zarządzają ustawienie dział, aktywują bariery ochronne i decydują o rozłożeniu energii dla poszczególnych pomieszczeń i maszyn. Walki toczą się w czasie rzeczywistym.

Pixel Starships: Hyperspace umożliwia wspólną zabawę w jednym nieograniczonym wszechświecie wszystkim graczom z całego świata. Nie ma tu podziału na serwery czy realmy. Walki są jednak instancjowana, więc pozostałych graczy widzimy tylko w formie przelatujących w oddali fregat.

Technikalia

Pixel Starships: Hyperspace to gra ufundowana przez społeczność platformy Kickstarter. Prezentuje sympatyczny styl dwuwymiarowej grafiki w technice Pixel Art. Za powstanie tego dzieła odpowiada niezależny wydawca Savy Soda.

Wszyscy gracze tej produkcji grają równoczesnie na tym samym serwerze.

Zobacz także

0 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Odpowiedzcie szczerze: czy kiedykolwiek wykorzystaliście (do własnych celów) bug w grze?

Wyniki

Obrazek dnia

Pobrane (1)

Kalendarz