Rapture Rejects

Opis gry keyboard_arrow_down
Rapture rejects mmorpg
5,00 / 5

Gra Rapture Rejects jest bardzo nietypową przedstawicielką gatunku battle royale. Znane zasady multiplayerowej walki o przetrwanie zostały wkomponowane w kreskówkowy świat pełen niewybrednych żartów i nawiązań religijnych, który oglądamy w rzucie izometrycznym. Fabuła gry nawiązuje do interpretacji biblijnej apokalipsy oraz kwestii poprzedzającego ją "pochwycenia", w tym wypadku przedstawionych z perspektywy mieszkańca komiksowego uniwersum Cyanide & Happiness.


Warstwa Fabularna

Rapture Rejects opowiada o dniu, w którym następuje "pochwycenie", czyli zabranie tych prawdziwie wierzących i dbających o relacje z wszechmocnym bóstwem ludzi do jego niebiańskiej siedziby, jeszcze przed dniem ostatecznego sądu. Gdy wszystkie poczciwe dusze znikają z tego świata, pozostawieni rozpoczynają walkę o przeżycie, która w gruncie rzeczy prowadzi do wzajemnego mordowania się. Gracz wciela się w jednego z pozostawionych ludzi. Nasz bohater swą determinacją i odwagą pragnie przekonać stwórcę do zmiany decyzji i zabrania go z pogrążonej w chaosie planety.

Rozgrywka

Zaimponowanie bogu jest ostatecznym celem każdej rozgrywki.  Jeżeli chcemy wygrać grę, jednocześnie zaklepując sobie miejsce pośród niebiańskich istot, musimy pozbyć się wszystkich pozostałych niedobitków, zwyczajnie ich zabijając. Do eliminowania przeciwników używamy znalezionych na rozległych mapach broni, które w przypadku Rapture Rejects są wyjątkowo pomysłowe - możemy likwidować rywali na przykład wypluwającym gwoździe tosterem. Gracze w momencie śmierci zostawiają po sobie loot, który także może wzbogacić nasz własny ekwipunek.

Rozgrywka jest płynna i dynamiczna, jednak całkowicie różni się od tego, co serwują najpopularniejsze battle royalowe tytuły (czyt. Fortnite). W tym wypadku naszego bohatera oglądamy w widoku izometrycznym, a sama mechanika poruszania się postaci bardziej przypomina to, co znamy z Battlerite. Podczas walki możemy wykorzystywać elemety otoczenia na swoją korzyść, kryjąc się za rozmaitymi osłonami lub prowadząć ostrzał przez otwarte okna.

Gra oferuje mnóstwo opcji personalizacji, a mało tego, swojego bohatera możemy dowolnie modyfikować przed każdym meczem. W Rapture Rejects na każdym kroku natrafiamy na żartobliwe nawiązania i elementy, nawet podczas wpomnianego procesu kreacji postaci.

Technikalia

Rapture Rejects jest niewymagającą kosmicznego komputera grą, której znakiem rozpoznawczym jest wesoły, prosty i kreskówkowy styl graficzny. Rozgrywkę obserwujemy w rzucie izometrycznym, grafika została jednak zaprezentowana w dwóch wymiarach. Podczas gry nie ma możliwości manipulowania kamerą, by spojrzeć na ginący świat z nieco innej perspektywy.

Pomimo humorystycznego klimatu i komiksowej oprawy graficznej, gra jest dosyć brutalna i krwawa, a tym samym skierowana raczej do starszych graczy.

Za produkcję odpowiada studio tinyBuild GAMES, znane chociażby z takich produkcji, jak Punch Club czy Hello Nightbor.

Zobacz także

0 komentarzy