Renesansowe Królestwa

Opis gry keyboard_arrow_down
Krolestwo
3,46 / 5

Nietypowa, bo skoncentrowana na niemal klasycznym role-playu gra przeglądarkowa. "Niemal", bo mechanika nie jest skomplikowana, a rozwój postać następuje głównie na skutek podejmowanych przez nią decyzji ekonomicznych i systematyczną poprawę jej pozycji społecznej i gospodarczej.

Gracz rozwija swoją postać od biednego parobka bez praw obywatelskich, przez włościanina i rzemieślnika, aż po bogatego i cieszącego się poważaniem wykształconego mieszczanina. Na każdym etapie może angażować się w życie polityczne swojego miasta, powiatu i kraju, bronić swojej ojczyzny w miejskiej straży, armii lub jednej z wielu straży obywatelskich. Może też porzucić spokojne życie w mieście na rzecz ekscytującej, acz niebezpiecznej przygody zbójeckiej...

Świat gry obejmuje swoim zasięgiem Europę, a królestwa powstają w miarę dołączania się do społeczności graczy mieszkańców kolejnych rzeczywistych krajów. W tej grze nie ma NPC-ów (BN-ów), za każdą postacią stoi gracz z krwi i kości. Królestwo Polskie istnieje od ponad roku, a pierwsze królestwo - Francja - powstało w 2004 r. Od tego czasu gra systematycznie rozwija się, dołączane są nowe kraje i elementy mechaniki.

Jeśli szukasz gry, w której nie liczy się ilu newbiech przerobiłeś na mielonkę, ale takiej, w której liczy się odgrywanie postaci (znaczenie ma to, co piszesz o sobie na forum oraz w karczmach - wewnętrznym czacie gry), a przy tym chcesz uczestniczyć w zabawie inteligentnych ludzi - ta gra zdecdowanie jest dla Ciebie.

Przy Renesansowych Królestwach można spędzić wiele godzin na dobrej zabawie, ale gra nie wymaga od uczestnika przesiadywania non-stop przy komputerze (jedna tura trwa dobę, choć forum ani karczmy nigdy nie śpią). Także jeśli chcemy na przykład wyjechać na wakacje to naszą postacią zaopiekują się w przytułku bez żadnego uszczerbku dla jej zdrowia i stanu posiadania.

Tu byłem. Duch.

Zobacz także

13 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Odpowiedzcie szczerze: czy kiedykolwiek wykorzystaliście (do własnych celów) bug w grze?

Wyniki

Obrazek dnia

Pobrane (1)

Kalendarz