Screeps

Opis gry keyboard_arrow_down
Screeps
0,00 / 5

Screeps to innowacyjna strategia czasu rzeczywistego, w której gramy z tysiącami innych graczy bez podziału na serwery, realmy czy sesje.  Ta gra to prawdziwa gratka dla programistów, niekoniecznie tylko tych początkujących.

Rozpoczynając grę mamy dostęp do własnej kolonii, a wraz ze wzrostem naszych umiejętności i potęgi militarnej możemy podbijać kolejne terytoria.  W obrębie własnej kolonii możemy zbierać surowce, rozbudowywać infrastrukturę i zabudowania. Możemy także zawierać sojusze i handlować z innymi graczami lub prowadzić z nimi wojny - wszystko w czasie rzeczywistym. Mimo bardzo ubogiej szaty graficznej Screeps zbiera bardzo wysokie oceny w fachowej prasie i w poważnych portalach gamingowych.

To, co wyróżnia tę pozycję to konieczność pisania skryptów, które będą kontrolować nasze cyfrowe imperium nawet wtedy, gdy będziemy offline. Jeżeli będziemy w tym dostacznie dobrzy to nasze jednostki doskonale poradzą sobie z wydobyciem surowców czy obroną kolonii. Po wykupieniu gry otrzymujemy możliwość zakładania własnych serwerów i ustalania własnych reguł gry - serwery zostały udostępnione jako open source.

Screeps oferuje także możliwość subskrypcji, która zapewni graczom większą ilość CPU, czyli de facto czasu gry. Dotyczy to jednak wyłącznie ogólnego, oficjalnego serwera MMO. Te, które stworzymy samodzielnie nie będą miały żadnych ograniczeń.

Na oficjalnej stronie gry dostępne jest darmowe demo dla wszystkich, którzy chcą spróbować, ale nie mogą się zdecydować na zakup.

Zobacz także

0 komentarzy