Skyforge: Battle Royale

Opis gry keyboard_arrow_down
Skyforge battle royale mmorpg
5,00 / 5

Skyforge: Battle Royale to samodzielna wersja trybu battle royale wyjętego wprost z popularnej gry MMO Skyforge, za której produkcję odpowiadają studia Allods Team oraz Obsidian Entertainment. Dostęp do gry uzyskujemy z poziomu klienta Skyforge, jednak jest to całkowicie oddzielny tytuł.


Warstwa Fabularna

Skyforge: Battle Royale nie posiada rozbudowanej kampanii fabularnej, solowych misji lub innej formy wprowadzenia w historię świata gry, którą jednak możemy poznać, zagłębiając się w rozgrywkę klasycznego Skyforge. Niemniej jednak, w tym tutule pojawiają się unikatowi, dostępni jako grywalne postacie bohaterowie, z których każdy dysponuje nie tylko wyjątkowymi umiejętnościami, ale także całkiem odrębną historią.

Rozgrywka

Skyforge: Battle Royale to przede wszystkim tradycyjne zasady last man standing: gracze zostają przed każdym meczem rozrzuceni na ogromnym polu bitwy, następnie rozpoczynają walkę o to, by zostać jedynym pozostałym przy życiu uczestnikiem zabawy, posiłkując się znalezionym na rozległym terenie ekwipunkiem. Pozyskaną w ten sposób broń czy elementy pancerza możemy skutecznie wykorzystać w walce przeciwko innym graczom, a także przeciwko próbującym nas zaskoczyć potworom, którą często pojawiają się w okolicach najcenniejszego łupu. Postacie niezależne często same są swego rodzaju pojemnikami ze sprzętem, który możemy zebrać dopiero po ich wyeliminowaniu. Cenne znaleziska mogą zawierać broń, amunicję, elementy pancerza, pułapki, wspomagacze, granaty i specjalistyczne gadżety. Do pozbawiania rywali szans na wygraną używamy nie tylko całego arsenału broni palnej, ale także (w razie potrzeby) gołych pięści. 

Obszerne mapy zostały zaprojektowane w ten sposób, by dać graczom możliwość przeprowadzania ataków z zaskoczenia i zastawiania rozmaitych sideł na nieostrożnych przeciwników. Dodatkowo na mapach pojawiają się specjalne elementy, na przykład w postaci stacji naprawczych, dzięki którym możemy zreperować zużyty sprzęt. Takie miejsca stają się spotami, w których najłatwiej spotkać innych graczy, co dodatkowo nadaje rozgrywce dynamiki.

W odróżnieniu od klasycznych tytułów battle royale w Skyforge: Battle Royale przed każdym meczem wybieramy jednego z gotowych, dostępnych bohaterów. Każdy z nich dysponuje zestawem unikatowych umiejętności.

Technikalia

Postępy w Skyforge nie mają żadnego wpływu na rozgrywkę w Skyforge: Battle Royale i vice versa pomimo, że obydwa tytuły mają dokładnie taką samą grafikę, podobne mechaniki oraz wspólny świat gry.

Zobacz także

0 komentarzy