Slavic Monsters

Opis gry keyboard_arrow_down
Slavic monsters mmorpg 1
5,00 / 5

Slavic Monsters to polska odpowiedź na PokemonGO. Rozbudowany projekt umożliwia łapanie stworzeń, których geneza sięga do mitologii  danego obszaru świata.


Warstwa Fabularna

Slavic Monsters to barwny świat, równoległy do naszego, do którego gracze mogą zajrzeć za pomocą funkcji rozszerzonej rzeczywistości swoich smartfonów. Występujące w nim stworzenia powstały na podstawie legend i opowiadań konkretnej kultury. Na pierwszy ogień poszła mitologia słowiańskia, następnie zapowiedziano rozszerzenie gry o kolejne dla najaktywniejszych grup graczy.

Rozgrywka

Zabawa podobnie jak w przypadku PokemonGo polega na zbieraniu występujących w prawdziwym świecie potworów. Główną różnicę widać podczas walk, które w przypadku Slavic Monsters są bardziej wymagające. Stwory graczy mogą się rozwijać i uczyć nowych ataków dostępnych później do wykorzystania podczas potyczek. Potwory odpowiadają różnym żywiołom, a ich moc zmienia się w zalezności od tego, na jakim terenie przebywa gracz. Przykładowo walcząc nad jeziorem, wodne stworzenie dysponuje większą siłą niż w górach lub lesie. W grze nie zabrakło możliwości wyzywania innych graczy na pojedynki, które się odbywają turowo.

Uczestnicy zabawy mogą także budować trwałe fortece, które następnie mogą być odwiedzane przez pozostałych graczy. Płacąc w takim miejscu odpowiednią ilość growej waluty, można wyleczyć swoje stworzenia. Dla właściciela budowli zapewnia to proporcjonalny przychód.

W grze występują także zadania fabularne, postacie NPC, dialogi, handel, system zbierania surowców (np. ścinanie drzew) oraz wiele innych rzeczy.

Technikalia

Slavic Monsters to gra stworzona przez naszych rodaków. Projekt ze względu na tematykę zyskał nawet wsparcie z Unii Europejskiej.

Wszystkie przedstawione w grze stworzenia zostały zaprojektowane jako milusie stworzonka, a opisy są wyjątkowo łagodne, więc produkcja została sklasyfikowana jako dozwolona nawet dla najmłodszych.

Zobacz także

0 komentarzy