Tiles & Tales

Opis gry keyboard_arrow_down
Teaser img 9735
1,00 / 5

Tiles & Tales to darmowa, logiczna gra przygodowa z elementami RPG, osadzona w świecie fantasy. Gracz, wcielając się w jednego z dostępnych bohaterów, musi stawid czoła niebezpiecznym potworom, które najechały królestwo Zanira. Tiles & Tales zostało stworzone w kooperacji studia Trilith Entertainment Ltd i Playata GmbH, a wydane przez European Games Group AG. Tytuł dostępny jest do pobrania za darmo na czterech platformach: PC, Steam, iOS oraz Android.  

Akcja gry toczy się w magicznym, średniowiecznym królestwie Zanira, które zostaje napadnięte przez złowrogie Norboldy – potwory niszczące wszystko, co napotkają na drodze. Gracz wciela się w jednego z czterech dostępnych charakterów: giermka Lily, księcia Gareth, rycerza Rumforda lub łotrzyka Igua. Misją jest odparcie ataku wrogich istot i ocalenie królestwa. Bohater, na każdym poziomie rozgrywki, pokonuje hordy przeciwników, by ostatecznie stoczyd walkę z największym wrogiem, który w wachlarzu swoich umiejętności posiada potężne ataki specjalne.

Przygodę z Tiles & Tales gracz rozpoczyna od samouczka, który ma za zadanie zaznajomid go z mechaniką gry. Pojedynki z przeciwnikami odbywają się w turach, jeden po drugim. Starcie polega na układaniu różnokolorowych płytek. Moc danej płytki zależy od sumy wartości połączonych ze sobą płytek tego samego rodzaju. Zawodnik ma do dyspozycji ograniczoną ilośd ruchów. Czerwone kamienie odpowiadają za siłę ataku, zielone pozwalają leczyd obrażenia, złote wymieniane są na monety, fioletowe z symbolem klucza otwierają tajemnicze skrzynie napotykane na naszej drodze. Dodatkowo, po zebraniu odpowiedniej ilości błękitnych kryształów otwiera się portal pozwalający ukooczyd poziom. Pokonując kolejne etapy i zdobywając złoto, gracz rozwija talenty, które zapewniają mu m.in.: wyższą siłę ataku, skuteczniejszą obronę lub zwiększenie dostępnej ilości ruchów. Do pierwszych dwóch postaci, Lily i Garetha, zawodnik ma dostęp od samego początku gry. Za pomocą diamentów, stanowiących walutę premium, gracz odblokowuje bohaterów specjalnych – Iguę i Rumforda. Aby urozmaicid rozgrywkę, zawodnik może wykonywad codzienne oraz cotygodniowe misje specjalne, za które zostanie hojnie wynagrodzony.

Gracze mogą włączyd się do gry za pomocą Facebooka i współzawodniczyd z przyjaciółmi lub pomagad sobie nawzajem poprzez wysyłanie rozmaitych pakietów wzmacniających postacie. Poszukiwaczom przygód w królestwie Zanira udostępniono możliwośd otwierania skrzyo ze skarbami, pełnych cennych przedmiotów oraz złota potrzebnego do rozwijania talentów postaci. System kooperacji pozwala także graczom, we współpracy z innymi taktykami, stworzyd potężny oręż dla bohaterów. 

Twórcy gry nieustannie pracują nad aktualizacjami tytułu. Ostatnie rozszerzenie wprowadza Wieżę Magików – magiczną budowlę, która pomaga poszukiwaczom przygód w czasie walki. Aby ją aktywowad, gracz potrzebuje złotych gwiazdek, pojawiających się na drodze co jakiś czas. Wieża posiada liczne zdolności, szczególnie przydatne podczas finałowych pojedynków. Bohaterowie dostają m.in. szansę na: otrzymanie małego lub dużego pola podwajającego wartośd kamieni w czasie walki z bossem, siły ataku przeciwko bossowi lub zablokowanie umiejętności specjalnej bossa. 

Zobacz także

0 komentarzy