Titanfall

Opis gry keyboard_arrow_down
Titanfall
0,00 / 5

Titanfall to sieciowa gra akcji opracowana przez ludzi, którzy dołożyli swoje cegiełki do serii Call of Duty. Twórcy inspirowali się takimi filmami jak Łowca Androidów i Dystrykt 9.

Fabuła gry przenosi nas do bliżej nieokreślonej przyszłości, w której konsorcjum potężnych korporacji podbija kolejne planety w poszukiwaniu złóż surowców do eksploatacji. Zbuntowani mieszkańcy podbijanych planet stanowią drugą frakcję, która mimo masywnej przewagi sił wroga toczy nierówną walkę z najeźdźcami. Gracze wcielają się w rolę pilotów potężnych mechów - tytanów, a podczas rozgrywki mogą poruszać się na własnych nogach lub pilotując owe maszyny.

Gra oferuje wyłącznie multiplayer w rozmaitych trybach, takich jak Attrition, Capture the Flag, Hardpoint Domination, Last Titan Standing czy Pilot Hunter. Każdy tryb i każda mapa posiada rozwiniętą fabułę, która tłumaczy nam sens naszej walki. W trakcie gry prócz innych graczy możemy spotkać wiele jednostek niezależnych, kierowanych przez sztuczną inteligencję - mogą to być żołnierze, roboty lub nawet zwierzęta, które niekoniecznie muszą być do nas pokojowo nastawione.

Podczas rozgrywki "pieszej" mamy do dyspozycji różne umiejętności parkourowe. Nasze postacie mogą skakać wysoko dzięki plecakom odrzutowym, biegać po ścianach i wykonywać rozmaite ewolucje, dzięki którym gra jest przepełniona akcją. Podczas rozgrywki za sterami mechów mamy dostęp do potężnej siły ognia i możemy korzystać ze specjalnych umiejętności przypisanych do każdej z klas tytanów. Piechurzy mogą jednak wyeliminować potężnego mecha jednym ciosem w czuły punkt, o ile uda im się podejść odpowiednio blisko, by wskoczyć mu na plecy. Gracze mają możliwość personalizacji swojego żołnierza i mecha przez dobór odpowiedniego arsenału.

Titanfall to jednym słowem nietypowa strzelanka pełna ciekawych rozwiązań, którą można z lekkim sumieniem polecić dla każdego fana gier zręcznościowych.

Zobacz także

0 komentarzy