Toribash

Opis gry keyboard_arrow_down
4b4b03312f59601f069882f40aa2b304
3,18 / 5

34 głosów

   Toribash to niezależna i niskobudżetowa pozycja, która przyciągnęła do siebie tysiące graczy na całym świecie. Ten tytuł to przede wszystkim wspaniały pomysł na grę, jest to coś świeżego i niepowtarzalnego. Mamy tutaj elementy gry logicznej, strategi turowej oraz pełnej przemocy bijatyki. Ta abstrakcyjna mieszanka tworzy jedną spójną całość i uwierzcie mi, daje kupę radości.

Czym jest Toribash?
To turowa bijatyka koncentrująca się na walce jeden na jednego pomiędzy graczami. Sterować przyjdzie nam ludzikami, którzy bez naszej ingerencji są zwykłymi szmacianymi lalkami. My jako gracze mamy możliwość kontrolowania każdego mięśnia i ścięgna naszej postaci, co daje nam właściwie nieograniczony zakres ruchu. Po krótkim treningu będziemy zdolni wykonać podstawowe kopnięcia oraz uderzenia. Zaprawieni w boju gracze będą w stanie wykonać niemal dowolną ewolucje, jeżeli zrozumiemy już funkcjonowanie każdego ścięgna naszej postaci, to nie ogranicza nas praktycznie nic oprócz naszej własnej wyobraźni.
Oprócz samej walki mamy możliwość pokolorowania i ucharakteryzowania naszego bohatera, aby to zrobić musimy zdobyć punkty - wygrywając walki lub po prostu je kupić.
W Toribash'u nie zabrakło również systemu rankingów, w zależności od liczby wygranych walk przydzielane są odpowiednie pasy, świadczące o naszym doświadczeniu w grze.
To wszystko jednak nie ma żadnego wpływu na mechanikę gry, zarówno fikuśne kolorki jak i czarny pas nie zwiększy naszych szans na wygranie walki.


Na jakich zasadach walczymy?
Tutaj też panuje ogromna dowolność, w grze mamy wbudowane setki różnych modów. Możemy walczyć zarówno na zasadach znanych sportów walki jak: boks, kickboxing, aikido, judo, czy klasyczne zapasy. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby zakosztować nieco bardziej zwariowanych potyczek jak: walki na miecze, walki wielkimi młotami, walki na równoważni, moście, wysokiej wieży i wiele, wiele więcej.


     Toribash to bardzo pozytywna gra, do której chcę się wracać. Takie tytuł pokazują całemu światu, że jest jeszcze miejsce na oryginalne i nowatorskie pomysły.YL

11 komentarzy