Ufo2000

Opis gry keyboard_arrow_down
0284ae9f08a49fe85df71e120c22141c
3,00 / 5

8 głosów

Ufo2000 to gra zrobiona przez fanów legendarnej serii X-com. Pierwsza część została wydana w 1994 roku. Traktowała ona o atakach obcych na naszą rodzimą planetę. Odpieranie tych ataków było zadaniem gracza, który przewodził tajnej agencji. Pierwotnie gra była stworzona dla jednego gracza, jednak fani byli tak zafascynowani modelem walki, iż postanowili stworzyć samodzielny tytuł, który koncentrowałby się tylko i wyłącznie na walce taktycznej pomiędzy graczami.
W ten sposób właśnie powstało Ufo2000.

          Przed rozpoczęciem bitwy musimy stworzyć oraz uzbroić swój oddział. Tutaj mamy ogrom różnych możliwości, kreowanie pojedynczej jednostki zaczynamy od wyboru rasy. Możemy wybierać pomiędzy ludźmi, a wszystkimi wariacjami na temat obcych z pierwszej części X-com. Jeżeli wybraliśmy postać człowieka to przyjdzie nam jeszcze wybrać rodzaj opancerzenia.
Nie mamy żadnych ograniczeń co do mieszania różnych ras w naszym oddziale. Następnie trzeba naszych żołdaków wyposażyć w jakieś śmiercionośne bronie. Arsenał, z którego przyjdzie nam wybierać, jest dość pokaźny. Mamy tutaj konwencjonalne pistolety, rewolwery, karabiny, strzelby, wyrzutnie rakiet, wyrzutnie granatów, miny i ładunki wybuchowe. Do wyboru mamy też sprzęt mniej konwencjonalny jak broń laserowa lub plazmowa.

        Tak przygotowane grupy stają na dwóch krańcach mapy i rozpoczynają walkę. Mamy do wyboru kilka różnych trybów rozgrywki, najpopularniejszym jest „Kill'em all”.
Warto dodać, że mapy są generowane losowo, co znacznie przełamuje schematyczność potyczek. Mapy tak jak w klasycznych grach z serii X-com są modyfikowane przez Nasze karabiny.
Chcesz się wydostać z budynku, ale nie widzisz drzwi? Nic prostszego, stwórz sobie własne za pomocą strzelby.

            Z pewnością większość użytkowników portalu zniechęci się stroną wizualną gry, jednak wszyscy Ci, którzy zaryzykują i sprawdzą grę, nie będą żałowali.YL


Aby zagrać online należy zmienić domyślnie ustawiony server na adres: ufo2000.net

 

 

7 komentarzy

Wyszukiwarka

Dodaj nas

Ankieta

Jaki wpływ mają na was opinie/komentarze innych osób na temat danej gry?

Wyniki

Screen dnia

Fun2

Kalendarz