“Arcydzieło, “absolutne top”. Za nami pierwszy sezon anime Solo Leveling

Dodany przez guru 4 miesiące temu
70 6771
“Arcydzieło, “absolutne top”. Za nami pierwszy sezon anime Solo Leveling

W miniony (wielkanocny) weekend miała miejsce emisja finałowego 12-tego odcinka pierwszego sezonu “Solo Leveling”.

Czyli anime, które całymi garściami czerpie z elementów MMORPG i które opowiada historię Jin-woo – chłopaka, łowcy rangi E, który po tragedii w “podwójnych lochu” staje się jedynym graczem potrafiącym wbijać poziomy i zwiększać swoją siłę…

10 lat temu, po "Bramie", która połączyła prawdziwy świat ze światem potworów, niektórzy zwykli ludzie otrzymali moc polowania na potwory w Bramie. Tacy ludzie są znani jako "Łowcy". Jednak nie wszyscy Łowcy są potężni.

Nazywam się Sung Jin-Woo, łowca rangi E. Jestem kimś, kto musi zaryzykować życie w najniżej położonych lochach, "Najsłabszych na świecie"…

Jeszcze przed emisją anime było pełno obaw, czy twórcom uda się przenieść kultowość-popularność manhwy (koreańskiego komiksu) “Solo Leveling” na ekran. No cóż, niepotrzebnie.

“Solo Leveling” przebiło wszelkie oczekiwania, stając się – już teraz – światowym fenomenem. Premiera pierwszego sezonu była największą premierą w historii Crunchyroll, ponadto sam “Solo Leveling” wszędzie zbiera bardzo pozytywne opinie/recenzje i jest jednym z najlepiej ocenianych anime w wewnętrznych rankingach (np. CrunchyRoll  - ocena 4,9/5, Ogladajanime.pl -  ocena 9,5/10). 

Nic więc dziwnego, że Koreańczycy zapowiedzieli już drugi sezon “Solo Leveling”, który wystartuje… no tego nie ujawniono.

Historia “Solo Leveling” jest jednak skończona. Jeśli nie chcecie czekać na kolejne sezony i kompletną ekranizację, to polecamy przeczytać manhwę (po polsku – TUTAJ).

***

A poniżej chyba najlepsza scena z sezonu 1 anime…


70 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube