“Podróba” Metin2 walczy i pozywa GameForge

Dodany przez guru około rok temu
8 3087
“Podróba” Metin2 walczy i pozywa GameForge

Krótka retrospekcja:

Magic To Master to ujawniony kilka tygodni temu MMORPG, który okazał się tak bardzo podobny do Metin2, że sprawą zainteresował się sam GameForge. Niemiecka firma musiała coś znaleźć w materiałach gry, bo w stosunku do producentów M2M wysunięto oskarżenie o “łamanie praw autorskich”, co skończyło się zablokowaniem kanału na YouTube oraz anulowaniem zbiórki na Kickstarterze.

Zespół stojący za Magic To Master nie zgodził się z zarzutami (“pewni ludzie nie chcą, abyśmy odnieśli sukces”) i zapowiedział podjęcie kroków prawnych w stosunku do firm, które próbowały ich zniesławić (“będziemy domagać się odszkodowania za wszelkie spowodowane szkody, w tym nasze prawa handlowe”).

***

Teraz firma Laniatus LLC poinformowała o rozwoju sytuacji:

Ta złośliwa firma [GameForge] nadal tworzy bezpodstawne twierdzenia i angażuje się w bezpodstawne oskarżenia. Niemniej jednak Laniatus LLC jest zdecydowany walczyć z takimi fałszywymi zarzutami i celowym wprowadzaniem w błąd.

Natychmiast podjęliśmy działania prawne w celu ochrony naszej tożsamości korporacyjnej i pociągnięcia do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za te naruszenia.

Laniatus LLC demonstruje swoje zaangażowanie w zachowanie wartości swojej marki i obronę przed niesprawiedliwymi atakami. Nasze zespoły prawne podejmują wszelkie niezbędne środki w celu ochrony naszych praw wobec podmiotu korporacyjnego i zaangażowanych pracowników. Ten prawdziwy pozew i skarga, które zainicjujemy, będą przykładem dla wszystkich osób fizycznych i prawnych, które padły ofiarą fałszywych oskarżeń i zniesławienia.

Czekamy na kolejny odcinek tej dramy.

PS Przy okazji zapowiedziano obszerne testy Magic To Master, do których zostanie zaproszonych aż 1000 osób.


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube