“Throne and Liberty nie spełnił oczekiwań finansowych”

Dodany przez guru 5 miesięcy temu
44 7477
“Throne and Liberty nie spełnił oczekiwań finansowych”

NCSoft przedstawiło raport finansowy za czwarty kwartał 2023 roku. Niestety, południowokoreański gigant nie ma powodów do zadowolenia.

Sprzedaż spadła o 20% rok do roku, a zysk operacyjny o 77% kwartał do kwartału i aż 92% rok do roku. Miało to związek z dużymi nakładami na produkcję nowych gier oraz brak (poza TL) nowych premier.

Co do gier NCSoft, nie ma jednak tragedii. Mobilne “frontmeny”, czyli Lineage 2M oraz Lineage W utrzymują mocny poziom. Pochwalono także Guild Wars 2, które zwiększyło swoje przychody i spowodowało, że sprzedaż gier w Europie i Ameryce Północnej wzrosła o 15% rok do roku.

Ale gwoździem programu jest Throne and Liberty, który nie ma jeszcze swojej pozycji w raporcie (gra wystartowała dopiero w grudniu), ale który był głównym tematem “spowiedzi” dyrektora finansowego NCSoft, Pana Hong Won-joon do inwestorów. 

Okazuje się, że Throne and Liberty “nie spełnił oczekiwań finansowych” w Korei Południowej, co poskutkuje pewnymi zmianami w rozwoju gry.

Jesteśmy tego świadomi i w przyszłości zdywersyfikujemy naszą platformę i model zysków, aby dopasować je do rynku globalnego

Jest ku temu wiele powodów, ale uważamy, że początkowe zatrzymanie [gracza] nie spełniło naszych oczekiwań ze względu na złożoność zawartości i problemy z równowagą związane z wprowadzeniem zawartości PVE

Już zapowiedziano, że NCSoft skupi się na razie na poprawie jakości gry, odsuwając w czasie planowane nowości.

Naszą polityką i celem jest szybkie działanie i doskonalenie. Doszliśmy jednak do wniosku, że dla Waszej przyjemności musimy znaleźć kompromis między szybkością a jakością.

Jednakże chcielibyśmy najpierw skupić się na ulepszeniu podstawowej zawartości gry, aby mieć pewność, że te same błędy nie powtórzą się w przypadku nowej zawartości, nowych stref i nowych wyzwań. W rezultacie nieznacznie przesuwamy daty otwarcia nowych regionów i lokalizacji, które pierwotnie zapowiadaliśmy, że udostępnimy je Wam tego lata.

Dobra informacja jest jednak taka, że zachodnia/anglojęzyczna wersja Throne and Liberty nie została opóźniona i nadal ma zadebiutować w tym roku.

Ostateczna decyzja należy jednak do Amazon Games i “wszystkich czynników rynkowych”.


44 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube