“Wayfinder jest super”. Nowa gra MMO zbiera bardzo dobre opinie po becie

Dodany przez guru około rok temu
20 9875
“Wayfinder jest super”. Nowa gra MMO zbiera bardzo dobre opinie po becie

Wczoraj zakończyła się Globalna Closed Beta Wayfinder. I wiecie co? Gra (M)MO nazywana WildStarem 2.0 zebrała naprawdę pozytywne, baa, bardzo pozytywne opinie.

Mimo że obowiązywała klauzula poufności, to w sieci zaroiło się od wrażeń testerów, opisujących najważniejsze strony Wayfinder. Jedna z takich relacji wylądowała na naszym forum.

Jestem miłe zaskoczony. Graficznie i klimatycznie przypomina mi Wildstar.

Zrobiłem 1 quest początkowy grając tym ala paladynem (Wingrave z tarczą i mieczem czyli zestawem broni Vanguard) i dotarłem do miasta. Sporo ludzi gra. Jest transmog i ulepszanie broni (tampering). Jest oczywiście IS i jest darmowy pakiet Beta, a w nich tylko skiny i dye.

Gram na PS5. Sterowanie intuicyjne

W mieście, wyglądającym na hub, o nazwie Skylight masz portal do innych realmów zwanych tutaj Lost Zones, które z tego co się orientuję opanowane są przez Gloom (Gloomfall to katastrofa, która zeszła na świat). Na początku żeby móc się do nich przenosić z miasta musisz je zaliczyć raz w normalny sposób i zdobyć jakiś artefakt/zaliczyć walkę/dowiedzieć się historii powiązanej z każdą z Lost Zone. Właśnie wlazłem do pierwszej i NPC opowiada mi, że za każdym wejściem może wyglądać ona inaczej więc obstawiam losowe Dungeony.

W Lost Zone i dungeonach dla party (Gloom) są Waypointy i można się do nich teleportować na zasadzie Fast Travel.

Zabijając potwory w dungeonie nabijasz fioletowy pasek na górze ekranu podzielony na 3 części i za każdą część jest dodatkowa nagroda. Każde dwie śmierci zablokowują jedną część z tego paska ograniczając ilość nagród na koniec dunga.

Co ciekawe Beta jest po angielsku ale wydropiłem z tej Ekspedycji (tak się tu chyba nazywają dungeony) pierścien i ma on opis po polsku “Pierścień pięciu błogosławieństw”

Wygląda na to, że są tylko 3 sloty na akcesoria oraz zmieniać można broń ale ta zmiana zmienia funkcję postaci. Teraz gram vanguard czyli tarcza i miesz ale w tutorialu widzę, że mogę zmienić broń na 2h czy daggery. Wydaje mi się, że w tej grze pancerz i broń nie dropi tylko się je ulepsza

Zrobiłem dungeona (Gloom) przez LFR i mega przyjemnie. Pełno znajdziek i łamigłówek. Jakieś ukryte rzeczy do odblokowania pokroju w określony sposób trzeba stanąć na platformach itp. Nie mieliśmy pojęcia jak je odblokować i po prostu zrobiliśmy Glooma. Baaardzo pozytywnie. Oby IS tego nie spierdoli*

PS Są semi-otwarte krainy poza miastem. Są spadki klatek na otwartych obszarach. W dungeonach stałe 60 fps

Na YouTube znajdziemy także kilka filmików z bety (podobno autorzy filmów otrzymali zgodę od producentów Wayfinder, więc nie ma mowy o złamaniu NDA)

Przypominamy, że Wayfinder ma wystartować gdzieś na wakacjach.

(screeny znalezione w necie)


20 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube