10 gier MMO z bardzo oryginalną grafiką

Dodany przez guru prawie 3 lata temu
6 7785
10 gier MMO z bardzo oryginalną grafiką

SUBIEKTYWNA lista gier MMO, które wyróżniają się swoim nietypowym stylem graficznym na tle konkurencji. 

Start!


Angeldust

W tym przypadku nie trzeba chyba nic pisać. Wystarczy jedno spojrzenie na Angeldust, aby przekonać się o jej wyjątkowej, ale też niecodziennej urodzie. Przecież postacie z gry wyglądają tutaj, jakby zostały wycięte z jakiegoś plakatu lub czegoś innego. Znajdźcie mi drugą podobnie wyglądającą grę na rynku MMO? Można tylko żałować, że Angeldust nie odniósł większego sukcesu. Zamiast tego gra musi się „tułać” gdzieś na obrzeżach gatunku. 

Trove

Trove to jedyny-prawdziwy Minecraft-MMORPG na rynku… i to chyba wystarczy, żeby znaleźć się w tej „topce”. Prawda? Voxelowy świat nadal jest rzadkością, a w gatunku Massively Multiplayer Online to już na pewno. Dosłownie wszystko jest tutaj złożone z kwadratów. Od świata gry po klasy. Kompletnie inne spojrzenie na sieciowe gry. 

Champions Online

Jeśli szukacie stricte komiksowej grafiki, to śmiało wybierajcie Champions Online, które aż ocieka tym unikatowym stylem. Od początku do końca. A fakt, że jest to „superbohaterski” MMORPG, jeszcze bardziej podkreśla jego unikatowość. To kompletnie inna bajka niż DC Universe Online, City of Heroes czy powstające Valiance Online. Takiej grafiki się już nie robi, a szkoda… 

Soul Worker

Cały czas słyszymy o tzw. „anime-MMO”, ale żadna z takich gier nie  wygląda tak jak Soul Worker (Online) od GameForge. To prawdziwa esencja „anime’owości”. Patrząc na screenshoty z gry, może się wydawać, że patrzymy na stopklatki z jakiejś japońskiej kreskówki (jeśli słowo „kreskówka” jest obraźliwe dla anime, to przepraszamy). Soul Worker prezentuje się znakomicie i jak na razie nie ma sobie równych na rynku. 

Realm of the Mad God

Hardkorowy MMORPG, który dzień w dzień gromadzi po dziesiątki tysięcy aktywnych graczy. Jak myślicie? Dlaczego RotMG odniósł tak wielki sukces? Z powodu systemu permanentnej śmierci? Z powodu zręcznościowej walki? Praktycznie zerowych wymagań sprzętowych? Czy może retro grafiki w stylu starych 8-bitowych tytułów? 

Wakfu

Jedni powiedzą, że najmocniejszą stroną Wakfu jest turowy system walki. Drudzy powiedzą, że jest to niesamowity klimat. Ja powiem, że jest to zasługa pięknej, izometrycznej, ale także mega charakterystycznej oprawy graficznej, której nie można porównać z niczym innym. No chyba, że z Dofusem, ale oba tytuły wiąże tak bliska więź, że od biedy można je podpiąć pod jedną produkcję. 

Dungeon Fighter Online

Na liście musiał się także znaleźć najbogatszy MMORPG w historii. A to dlatego, że Dungeon Fighter Online nie wygląda jak większość znanych nam tytułów. Nie jest to gra działająca na Unreal Engine 3, Unreal Engine 4 czy innym podobnym silniku. Dungeon Fighter Online to styu retro, konkretnie styl arcade, który praktycznie nie występuje w naszym gatunku. 

Haven & Hearth

Tygodniami, dniami, godzinami możecie szukać podobnego produktu, ale gwarantuję wam, że Haven & Hearth jest tylko jeden. Już nawet nie chodzi mi o rozgrywkę (H&H to totalny sandbox-MMORPG), ale oprawę graficzną, która jest izometrycznym… czymś.  Czasami jest tutaj kolorowo, a czasami mrocznie. Czasami czujemy się jak w bajce, a innym razem jak w horrorze. Absolutny unikat!

Tree of Savior

Jak myślicie, czy ludzie zwracają uwagę na Tree of Savior z powodu „powiązań” z Ragnarokiem Online, czy może jednak z powodu tego, jak ta gra wygląda? Raczej to drugie. Te postacie, ten design, ten świat. Wszystko prezentuje się tak, jakby zostało namalowane farbami przez bardzo zdolnego artystę. 

Twin Saga

Są bajkowe gry i bajkowe gry. Do tych pierwszych zaliczymy Flyffa, Fiestę Online, Eden Eternal, Holy Beast Online i innych, które wyglądają podobnie czy wręcz identycznie. Z kolei Twin Saga to coś absolutnie wyjątkowego. Pod względem wizualnym bije na głowę wszystkich. Tak kolorowej, ale równocześnie tak uroczej grafiki nie spotkacie nigdzie indziej. Twin Saga spodoba się nawet ludziom, którzy na co dzień omijają takie tytuły szerokim łukiem.  


Kogo brakuje? Kogo byście wywalili? Wpisujcie swoje typy!


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube