10 gier MMORPG z bardzo dużą liczbą klas postaci

Dodany przez guru ponad rok temu
13 10583
10 gier MMORPG z bardzo dużą liczbą klas postaci

Ta “topka” jest skierowana do osób, które szukają w grach MMORPG różnorodności.  Bo inaczej gra się w grę, która ma cztery klasy postaci, a inaczej w taką, która ma ich kilkadziesiąt… albo kilkaset. 

Przed wami 10 MMORPG-ów z bardzo dużą liczbą grywalnych postaci. 


ArcheAge (~220 klas)

ArcheAge jest o tyle ciekawym MMORPG, że “budowanie” naszej postaci następuje poprzez łączenie tzw. skillsetów. Na przykład: z takiego Auramancy, Archery oraz Vitalism dostaniemy klasę Oracle, a z Battlerage, Defense i Sorcery dostaniemy Crusader. Łączna liczba kombinacji klas wynosi 220, chociaż ta liczba niedługo jeszcze bardziej wzrośnie (zapowiedziano skillset Insanity). Nieźle, prawda? 

Tree of Savior (~90 klas)

Tree of Savior także nie ma się czego wstydzić, jeśli chodzi o grywalną liczbą postaci. Przygodę zaczynamy od pięciu bazowych klas (Warrior, Wizard, Archer, Cleric, Scout), które dzielą się jeszcze  na 15-20 dodatkowych specjalizacji. Daje to ogromne możliwości rozwoju i w sumie około 90 grywalnych bohaterów/bohaterek (zależy, czy popatrzymy na wersję koreańską czy anglojęzyczną – jest to różnica około 5 postaci). 

Granado Espada (~150 klas)

Gra inna niż wszystkie, a to za sprawą unikatowego systemu MCC (Multiple Character Control), który pozwala kierować kilkoma postaciami równocześnie. Pewnie dlatego Granado Espada (dawny Sword of the New World) posiada tak gigantyczną liczbę grywalnych postaci. Pięć bazowych klas (Fighter, Wizard, Scout, Musketeer, Elementalist) plus kolejne 140 do odblokowania poprzez questy czy Item Shop. Z takiej gromadki można sobie stworzyć fajny zespół. 

RIFT (~50 klas)

RIFT ma swoje wady, ale jeśli chodzi o różnorodność postaci, to absolutna czołówka. Dzięki Ascended Class System oraz Drzewku Dusz (Soul Tree) możemy stworzyć bardzo specjalistyczną klasę, która będzie najlepiej odpowiadać naszemu stylowi zabawy. Każdy z tzw. Callings (Primalist, Warrior, Cleric, Mage, Rogie) posiada od sześciu do nawet dziesięciu grywalnych klas. 

MapleStory (~40 klas)

Nie możemy zapominać o sztandarowym dziele Nexona i jednym z najbardziej kultowych MMORPG w historii. MapleStory wygląda niepozornie, ale przez prawie 20 lat istnienia na rynku gierka dorobiła się ogromnej liczby jobów. Na obecną chwilę jest ich ponad czterdzieści – i ta liczba ciągle rośnie. Nexon cały czas dostarcza nowy content, a co za tym idzie, również nowe klasy. 

Dark Age of Camelot (~45 klas)

Stary, ale jary MMORPG, który może się pochwalić trzema “królestwami” (frakcjami), 19 rasami oraz aż 45 grywalnymi klasami. Wśród nich wszystkie najważniejsze postacie ze świata fantasy: Druidzi, Paladyni, Nekromanci, Bardowie, Wardeni, Wampiry, Runemasterzy, Szamani. Klerycy itd. 

Dungeon Fighter Online (~60 klas)

Na liście musiał się także znaleźć Dungeon Fighter Online – czyli najlepiej zarabiający MMORPG na świecie (łączne przychody gry przekroczyły już 15 miliardów dolarów). Dzięki takim pieniądzom DFO rozrosło się do gigantycznych rozmiarów. Widać to także po liczbie postaci. Mamy tutaj szesnaście bazowych postaci, z czego każda dzieli się jeszcze na kilka specjalizacji np. Slayerka może zostać Sword Masterem, Demon Slayerem, Vagabond oraz Dark Templarem. W sumie ponad 60 klas. 

Elsword (~120 klas)

Trzynaście bazowych postaci, które po osiągnięciu 15 lvl mogą wybrać jedną z trzech ścieżek rozwoju, a potem kolejne specjalizacje… i kolejne. Trudno to wszystko policzyć (niektóre postacie mają więcej jobów niż inne), ale łączna liczba grywalnych postaci w Elsword to między 110 a 120. Całkiem nieźle biorąc pod uwagę charakter gry (Elsword to gra platformowa gra 2D/2,5D). 

Ragnarok Online (~50 klas)

Każdy nowy gracz w Ragnarok Online zaczyna jako Novice, który może potem wybrać jedną z sześciu bazowych grup postaci (Swordsman, Mage, Archer, Merchant, Thief, Acolyte). Z kolei każda z tych grup posiada później dodatkowe pięć, czasami sześć poziomów rozwoju z kolejnymi coraz bardziej specjalistycznymi klasami. Mamy także system Transcendent oraz Expanded Class – w sumie prawie 50 klas dostępnych w Ragnaroku. 

Champions Online (~40 klas)

Może i DC Universe Online jest najlepszym superbohaterskim MMORPG, ale jeśli chodzi o liczbę postaci, to Champions Online wygrywa z nim w cuglach. Każdy tutejszy Archetyp (Ranged, Tank, Melee, Hybrid, Support) posiada od kilku do nawet kilkunastu klas, co w sumie daje liczbę prawie 40 grywalnych bohaterów. Oto przykłady klas dostępnych w Archetypie Ranged: The Inferno, The Icicle, The Cursed, The Scourge, The Midnight, The Psychokinetic, The Tempest, Th Squall, The Hexslinger, The Automaton, The Marksman, The Gunslinger, The Soldier.


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube