10 gier MMORPG z najlepszymi kreatorami postaci

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
14 24941
10 gier MMORPG z najlepszymi kreatorami postaci

Ludzie nie doceniają znaczenia tego elementu. Rozbudowany kreator postaci odgrywa bardzo ważną rolę w grach MMORPG. Pozwala stworzyć wymarzonego bohatera lub bohaterkę, bez obawy, że w świecie gry istnieje ktoś o podobnym wyglądzie do naszego. 

Mówimy przecież o naszym avatarze, przy którym spędzimy dziesiątki, setki, a czasami nawet tysiące godzin. Zadbajmy o to, żeby prezentował się tak, jak sobie wymarzyliśmy. 

Przed wami 10 gier MMORPG z najlepszymi kreatorami postaci!


10. ArcheAge

Już na etapie zapowiedzi było wiadomo, że ArcheAge będzie posiadał bardzo dobry kreator postaci. Na pewno był to jeden z powodów, dlaczego ArcheAge odniósł sukces w Azji oraz Europie. No co? Tak przecież było. Nie pamiętacie, co działo się w pierwszych tygodniach od premiery? Masakratyczne kolejki, problemy z logowaniem, otwarcia nowych serwerów itd.

9. DC Universe Online

Tylko osoby, które nie grały w DC Universe Online, będą zdziwione obecnością tego MMORPG na tej liście. Przecież tutejszy kreator postaci pozwala stworzyć unikalnego bohatera, wróć, superbohatera, który będzie idealnie wpisywał się w uniwersum DC Comics. Nie musi to być przecież kopia Batmana, Jokera lub Supermana. Dzięki zaawansowanej customizacji można tworzyć tysiące różnorakich kombinacji strojów, efektów, wzorków itd. 

8. Bless

Zamiast kolejny raz hejtować Bless, skupmy się na jego mocnych stronach. Co prawda nie ma ich zbyt wiele, ale gdybyśmy musieli wskazać jakiś element, którego Bless nie musi się wstydzić, to zdecydowanie byłby to kreator postaci. Rozbudowany, szczegółowy, na swój sposób również rewolucyjny. Chodzi nam o możliwości... powiększania lub zmniejszania piersi:)

7. EVE Online

Co prawda przez większość naszej zabawy z EVE Online gapimy się w kropeczki, liczby i statki kosmiczne, ale na samym początku – mimo wszystko – tworzymy postać. Nie byle jaką, bo tutejszy kreator to małe dzieło sztuki, które oferuje multum możliwości. Dzięki temu nasz bohater wygląda bardzo realistycznie. 

6. Phantasy Star Online 2

Możliwości podczas procesu tworzenia postaci w Phantasy Star Online 2 są ogromne. Większość nowoczesnych gier, która dysponuje dużo większym budżetem, nie może się równać z tym, co widzimy tutaj. W PSO2 można tutaj zmienić dosłownie wszystko. Można tylko żałować, że dotąd żaden z wydawców nie zainteresował się poważnie sprowadzeniem Phantasy Star Online 2 do Europy. Były jakieś plany, ale wszystkie spaliły na panewce. Taki  „skarb” przeleciał nam koło nosa. 

5. Moonlight Blade Online

Wiele rzeczy można zarzucić Azjatom, ale nie to, że nie tworzą pięknych gier MMORPG. Koreańczycy, Japończycy oraz Chińczycy przykładają ogromną rolę do wizualnej strony swoich produktów. Dlatego właśnie dostajemy przepiękne graficznie tytuły z super szczegółowymi kreatorami postaci. Najlepszym przykładem jest Moonlight Blade Online, którego wciąż wyczekujemy na horyzoncie. 

4. Aion

Aion znalazł się na tej liście z wyjątkowego powodu. To właśnie tutaj zrezygnowano… z jakichkolwiek limitów, jeśli chodzi o tworzenie postaci. Możemy stworzyć piękną i zgrabną Panią albo… jakiegoś „mutanta”, który wygląda groteskowo czy wręcz idiotycznie. Niektórzy powiedzą pewnie, że to psuje klimat gry, ale inni uznają to za fajną sprawę, która dodaje różnorodności i kolorytu. 

3. All Points Bulletin

Wielu z was nie zdaje sobie sprawę, jak fajny i jak rozbudowany jest Character Creation System w All Points Bulletin.  Tatuaże, wzorki i możliwość tworzenia unikatowych outfitów sprawia, że wiele osób pobiera APB tylko i wyłącznie dla tego elementu. Seria Grand Theft Auto (nawet najnowsza część) może się schować. 10-letni All Points Bulletin wygrywa bez dwóch zdań. 

2. Champions Online

Drugi z „superbohaterskich” MMORPG-ów. Champions Online może nie jest tak popularny jak DCUO, ale pod względem kreatora postaci  góruje nad swoim konkurentem. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Wzrost, muskularność, fryzura, rozmiar brwi, dodatkowe akcesoria, kostium superbohatera – wszystko to sprawia, że spotkanie drugiego tak samo wyglądającego gracza w Champions Online jest praktycznie niemożliwe. Szansa jedna na milion…

1. Black Desert

Nie mogło być innego triumfatora. To, co Pearl Abyss zrobiło z kreatorem postaci w Black Desert, zasługuje na wszystkie nagrody świata. Wystarczy kupa czasu… i odrobina talentu, aby z podrzędnego modelu stworzyć wyjątkową postać. Widzieliście pewnie Black Desertowe sobowtóry Megan Fox, Emmy Watson, Michaela Jacksona, czy nawet naszego Wiedźmina Geralta. To najbardziej rozbudowany i realistyczny kreator w gatunku MMORPG. Żaden inny tytuł nie zbliżył się jeszcze do poziomu Black Desert. Amen. 


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube