10 lat temu zapowiedziano Diablo 3, które miało być czymś rewolucyjnym

Diablo 3 logo

Dokładnie dekadę temu po raz pierwszy usłyszeliśmy o Diablo 3. Stało się to podczas Blizzard Worldwide Invitational (były to specjalne turnieje organizowane przez „Zamieć” w latach 2004-2008) w Paryżu . 

Podczas ceremonii otwarcia Mike Morhaime (szef całej firmy) wyszedł na scenę i ku zdziwieniu wszystkich zapowiedział trzecią część kultowej serii gier hack’n’slash. 

Zaprezentowano też pierwszy trailer gry, który odbił się ogromnym echem w internecie i który tak naprawdę zapoczątkował niewyobrażalny hype na grę. Taka gorączka trwała do maja 2012 roku, kiedy Diablo 3 oficjalnie zadebiutowało na świecie. 

Na YouTube wciąż jedna krążą nagrania reakcji zgromadzonych tam osób, którzy nie mogli uwierzyć, że są świadkami "historycznej" chwili. 

Wtedy myśleli pewnie, że Diablo 3 będzie czymś wyjątkowym. Czymś, co odmieni gatunek i wyznaczy nowe trendy w grach ARPG.  Tak się chyba nie stało, chociaż liczba sprzedanych egzemplarzy (ponad 30 milionów) mówi coś zupełnie odwrotnego. 

Przekonamy się, czy w tym roku, kiedy otrzymamy zapowiedź Diablo IV lub Diablo Online (to raczej pewne), reakcje ludzi będą podobne. 

Zobacz także

31 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz